Search
Close this search box.

Brülör Servisi

Brülör Servisi sektöründe uzun yıllar boyunca güvenilir ve kaliteli işçilikle hizmet veren ekibimiz sayesinde en iyi hizmeti sunmaktayız.

Numaranızı Bırakın
Biz Sizi Arayalım !

Brülör Servisi Alim Teknik

Brülör Servisi

Isınma sistemlerinde ve tesisatında önemli bir parça olan brülörün arızalanması durumunda brülör servisi hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Sektörde uzun yıllar boyunca güvenilir ve kaliteli işçilikle hizmet veren ekibimiz brülör gibi parçalarda uzmandır. Doğalgaz veya kömürle çalışan ısınma tesisatlarında en önemli parça olan brülörün çalışma sistemiyle ilgili problemlerde bize danışabilirsiniz.

Alim Teknik olarak müşteri memnuniyeti odaklı hizmetlerimiz arasında brülör servis desteği de yer almaktadır. Doğalgazlı veya diğer yakıt türlerinde alternatif biçimde çalışan brülör mekanizması ile ilgili tüm problemlere hızlı çözüm bulabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti odaklı hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgileri tecrübeli ustalarımıza ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Brülör Nedir?

Hava ve yakıtın karıştırılarak kontrollü bir şekilde yanmasını sağlayan sisteme brülör mekanizması adı verilir. Doğalgazlı ve diğer alternatif yakıt türlerinde verimli ısınma performansı ortaya koyan pek çok brülör çeşidi bulunmaktadır. 

Brülör parçasında meydana gelen yanma problemleri, yüksek enerji tüketimine ve masraflara neden olabilir. Ayrıca ısınma performansında verim düşüklüğü ve çalışmama problemleri görülebilir. Bu tür sorunlar yaşamamak için brülör servisi ve bakımı konusunda deneyimli ustalarımızdan hemen destek alabilirsiniz.

Brülör Ne İşe Yarar?

Brülör parçası, ısınma tesisatlarında en önemli parçalardan biri olarak hava ile yakıtın ideal seviyede karıştırılmasını sağlar. Çalışma prensibine bakıldığında yakıt içinde bulunan yanabilir madde ile oksijeni kontrollü biçimde kimyasal reaksiyona sokan parçadır. Bu parça yanma işlevini yerine getirdiği için brülör ile yanma performansı arasında doğrudan alaka vardır. Günümüzde doğalgaz tesisatında önemli bir parça olan brülör çalışma sistemi şu aşamalardan geçer:

 • LPG veya doğalgaz yakıtı brülör mekanizmasına gelir.
 • Brülör ayarlanan miktarda yakıtı çeker.
 • Belirli seviyedeki yakıt ile hava kazanın içinde yanma işlemine başlar.
 • Brülör sayesinde yanma ve ısınma performansı sorunsuz biçimde çalışır.

Katı, sıvı ve gaz yakıt çeşitlerine göre farklı brülör çeşitleri vardır. Ev ve ofislerde kullanılan ısınma sistemlerinin her birinde brülör mekanizması bulunur. Hem ısınma performansı hem de insanların hayati riske girmemesi için önemli bir parça olarak görülmektedir. Bu yüzden düzenli aralıklarla brülör bakımlarının yapılması ve bu parçanın kontrollerden geçmesi önemlidir.

Sektörde adından sık sık söz ettiren firmamızı tercih ederek siz de brülör arızalarında en kısa sürede çözüm bulmanın rahatlığına erişebilirsiniz.

Güvenilir Brülör Servisi Hizmetleri

Geniş bir kullanım alanına sahip olan brülör mekanizması, sıvı yakıtlarla veya gaz yakıtlarla farklı prensiplerde çalışır. Örneğin gaz yakıtlı brülör çeşitleri, diğer yakıtlı modellere kıyasla daha kolay yanar ve en basit yapıya sahiptir. Isınma sisteminde brülör arızalarında herhangi bir problemle karşılaşmadan tamir yaptırabilmek için Brülör Servisi ustalarımızdan profesyonel destek alabilirsiniz.

Kendi bölgesinde en çok tercih edilen brülör servisi olan firmamızda deneyimli ve sektörün içinden yetişmiş ustalarımız görev yapmaktadır. Deneyimli ustalarımızın uzman olduğu brülör çeşitleri arasında şunlar yer alır:

 • Atmosferik brülör servis hizmetleri
 • Üflemeli brülör servis hizmetleri
 • Sıvı yakıtlı brülör servis hizmetleri
 • Doğalgaz brülör servis hizmetleri
 • Katı yakıtlı brülör servis hizmetleri
 • Yüksek basınçlı brülör servis hizmetleri
 • Püskürtmeli brülör servis hizmetleri
 • Alçak basınçlı brülör servis hizmetleri
 • Buhar ve hava parçalamalı brülör servis hizmetleri

Doğalgazlı evlerde brülör sisteminde meydana gelen arızalarda en uygun fiyatlarla en kaliteli çözümlere ulaşmak için deneyimli Brülör Servisi ustalarına ihtiyaç vardır. Özellikle doğalgazlı brülör sistemlerinde yakıt ve havayı karıştırıp ateşleme sisteminin sorunsuz şekilde çalışması gerekir. Bu tür sistemlerde üflemesiz yani atmosferik brülör sistemleri veya üflemeli (fanlı) brülör modelleri tercih edilebilir. 

Tecrübeli Brülör Servisi ustalarımız her iki türdeki brülör modellerinde deneyimli olduğu için bakım, onarım ve parça değişimi süreçlerinde profesyonel hizmet vermektedir.

Brülör Bakımı ve Temizliği

Brülör sistemlerinin belirli aralıklarla bakımdan geçmemesi durumunda kronik arızlar ortaya çıkabilir. İlk olarak ateşleme sisteminde yaşanacak arızalar daha sonra çalışan brülörün zamanla kesintiye uğramasına yol açabilir. Kesik kesik çalışan brülör ısınma performansında sorun yaratacağı gibi insanların hayat kalitesini de olumsuz etkiler. Örneğin şofben veya kombinin çalışma sırasında sürekli kapanması ve yarıda kalması insanların yaşam kalitesini olumsuz etkiler.

Bu süreçlerle karşılaşmamak ve ileride yüksek maliyetli tamir işleriyle uğraşmamak için brülör bakımı ve temizliği yapılmalıdır. Belirli aralıklarla yapılan şofben veya kombi brülör temizliği ile mekanizmanın çalışma performansı iyileştirilebilir. Böylelikle ısınma performansı daha verimli ve daha ekonomik hale gelir.

Yakıt tasarrufu yapmak ya da brülörde arızalanmaların önüne geçmek için bakım süreçlerinde deneyimli ustalar tercih edilmelidir. Sektörde uzun yıllar boyunca müşteri memnuniyeti odaklı hizmetler sunan firmamızı seçerek brülör bakımı ve temizliği konusunda profesyonel sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Alim Teknik Brülör Servisi – Orijinal Yedek Parça Değişimi

Her geçen gün daha fazla önem taşıyan brülör mekanizması, doğalgazla ısıtılan evlerde çok ciddi problemlere davetiye çıkarabilir. Doğalgaz sisteminde brülör arızaları hayati riskler taşıdığı için deneyimli ustalar tarafından tamir edilmesi gerekir. 

Ayrıca brülör tamiri sürecinde kullanılan parçaların da orijinal yedek parçalardan oluşması önemlidir. Bu sayede ısınma sistemi ve ateşleme performansı en yüksek verimde gerçekleşir. Şirketimizin geniş ürün yelpazesi içinde her türlü marka ve modeldeki ısınma sistemiyle uyumlu orijinal brülör parçaları yer almaktadır:

 • Atmosferik brülör orijinal yedek parçaları
 • Sıvı yakıtlı brülör orijinal yedek parçaları
 • Doğalgaz brülör orijinal yedek parçaları
 • Katı yakıtlı brülör orijinal yedek parçaları
 • Püskürtmeli brülör orijinal yedek parçaları

Deneyimli ve güler yüzlü hizmet sunan ustalarımız sayesinde ısınma sistemi arızaları en uygun şekilde tamir edilebilir. Tamir sürecinde kullanılan yedek parçalar orijinal olduğu için kombi ve şofben başta olmak üzere tüm kazan sistemlilerle uyumludur. 

Başka bir yerde kolay kolay bulamayacağınız fiyatlarla brülör yedek parça değişimi yaptırmak için en doğru yerdesiniz. Hemen firmamızın iletişim bilgilerini kullanarak deneyimli ustalarımızdan profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Brülör Arıza Tespiti

Düzenli aralıklarla bakımı yapılmayan sistemlerdeki brülör arızaları genellikle parçanın hatalı kullanımından meydana gelir. Bununla birlikte brülör mekanizmasında arıza yaratan kronik parçalar da bulunabilir. Alim Teknik hizmetlerimizden yararlanarak çağıracağınız tecrübeli ustalarımızla brülör mekanizmasındaki arızaların üstesinden gelebilirsiniz. Özellikle doğalgaz sistemlerde en çok karşılaşılan brülör arızalarından bazıları şunlardır:

 • Pompa basıncı düşük.
 • Fotosel kirli ve fotosel ışığı görmüyor.
 • Alt limit termostatı çalışmıyor.
 • Kumanda beyni çalışmıyor.
 • Isıtıcı ayar termostatına enerji gelmiyor.
 • Solenoid valf arızalı veya gevşemiş.
 • Ventil soketi takılmamış.
 • Ateşleme trafosu arızalı.

Brülör sistemlerde mekanik tesisatta kazanlarda yüksek ısınma performansı elde edebilmek için deneyimli ustalara ihtiyaç vardır. Özellikle kazan ve yanma sistemi ile uyumlu brülör seçilmediği zaman hiç hesapta olmayan arızalar meydana gelebilir.

Deneyimli Brülör Servisi Ustaları

Bu tür arızlarda bütçenize en uygun koşullarda çözüm bulabilmek için firmamızın deneyimli Brülör Servisi ustalarına gönül rahatlığı ile güvenebilirsiniz. Isınma sisteminde brülör seçiminde size doğru yolu gösteren ustalarımızdan profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Yakıt yakma kapasitesi, yakıt basıncı, yakma havası miktarı, fan basıncı, yanma odası geometrisi gibi kriterler brülör seçiminde önemlidir. Yanma işlemini en iyi performansta yapabilmek için karşılaştığınız tüm sorunlarda deneyimli ustalarımızdan çözüm alabilirsiniz. Uygun fiyatlı brülör servisi desteği için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Brülör Servisi

Brülör Bakım Yönetmeliği’ni Buradan Okuyabilirsiniz

Sıkça Sorulan Sorular

Servis ekibimizin adresinizde arıza tespiti yapabilmesi için gereken min. ücret alınır,

Ancak arıza tespiti sonrasında işçilik veya parça değişimi gereken konularda müşterilerimizin işi onaylaması durumunda servis ücreti alınmayacaktır.

Çalışma saatlerimiz koşullara göre değişiklik göstermektedir acil arızalar durumunda 7/24 servis hizmetimiz mevcuttur tabi genel olarak saatlerimiz esnektir çoğu zaman 7/24 hizmet vermekteyiz

Haftanın 7 günü arıza durumunda servis hizmetimiz vardır pazar günleri dahil hizmet verilmekteyiz.

İşimiz standartlarındaki tüm belgelere sahibiz. Ekip arkadaşlarımızın yeterlilik belgeleri bulunmaktadır.

 1. Mesleki yeterlik belgeleri (Son Seviye)
 2. Usta öğreticilik belgesi
 3. Usta belgesi
 4. Kalfalık belgesi vs. belgelere sahibiz.

Tabi ki. Değişen parçaların durum ve şartlarına göre değişiklik gösteren koşullar çok önemli.  Bizim tarafımızdan değiştirilen parçalar için garanti ve kullanım süresi belirlenmektedir, yaptığımız tüm işlemler Alim Teknik garantisi altındadır.

Genel olarak tüm markalara hizmet veriyoruz.

Alim teknik marka ve modelinize göre arıza tespiti sonrasında garantili bir şekilde hizmet vermektedir. 

Bir çok marka için yeterlilik belgemiz bulunmaktadır. 

Brülör servisi veya bakımları cihazın yakıtı ve çalışma şartlarına göre değişen bir unsurdur.

Genel olarak 6 ay bir ortalaması olmasının yanı sıra maksimum olarak da 1 yılı geçmemelidir.

Dediğimiz gibi çalışma şartlarına göre 3 ay da bir bakım yapılması gereken cihazlarda olabiliyor.