Search
Close this search box.

Doğalgaz Brülörü Servisi

Doğalgaz Brülörü Servisi için evinizde veya iş yerinizde daha kaliteli bir yaşam alanına sahip olabilmek için brülör arızlarında tecrübeli ustalarımızdan yararlanabilirsiniz.

Numaranızı Bırakın
Biz Sizi Arayalım !

doğalgaz Brülörü servisi alim teknik

Doğalgaz Brülörü Servisi

Isıtma sistemlerinde en önemli parçalardan biri olan brülör arızalarında garantili ve uygun fiyatlı destek almak için doğalgaz brülörü servisi ihtiyacınız olacaktır. Doğalgaz sistemlerinde hayati parçalardan biri olan brülör, arızalandığı durumlarda ciddi problemler yaratabilir. Hem ısınma hem de su ısıtma tesisatlarında arızalara neden olan bu parçanın tamirinde veya değişiminde tecrübeli ustalara ihtiyaç vardır. 

Evinizde veya iş yerinizde daha kaliteli bir yaşam alanına sahip olabilmek için brülör arızlarında tecrübeli ustalarımızdan yararlanabilirsiniz. Sektörde uzun yıllar boyunca Alim Teknik olarak hizmet veren firmamız, doğalgaz sistemlerinde önemli olan brülör parçası için profesyonel Doğalgaz brülörü servisi çözümleri sunmaktadır. Isınma problemleri yaratan brülör arızalarında deneyimli ustalarımıza gönül rahatlığı ile güvenebilirsiniz.

Doğalgaz Brülörü Nedir?

Isıtma sistemleri arasında yüksek performanslı ve güçlü parçalardan biri olan brülör, hava ve yakıtın karıştırılarak yanmasını sağlayan bir mekanizmadır. Yakıt ve havayı bir arada tutarak ateşleme imkanı veren brülör parçası, günümüzde pek çok farklı beyaz eşyada ve tesisatta mevcuttur. Yakıtı ısı enerjisine çevirdiği için daha çok doğalgazla çalışan sistemlerde kullanılan bir parçadır. Dolayısıyla doğalgaz brülörü de gaz ile havanın basınçla bir araya gelip ateşlenerek ısı enerjisine dönüşmesini sağlayan önemli bir mekanizmadır.

Kullanılan yakıt cinsine göre brülör çeşitleri bir hayli fazladır. Ancak en sık kullanılan doğalgaz brülörü, evlerde kombi ya da şofbenlerde kendine yer bulur. Verimli yanma sağlayan bu parça, düşük yakıt ile yüksek ısı enerjisi elde edilmesini sağlar. Bu nedenle doğalgaz tesisatına bağlı eşyalarda brülör arızası durumunda enerji sarfiyatı artacağı için yüksek maliyetler gündeme gelebilir. 

Daha ekonomik ve maksimum verimde ısınma performansı elde edebilmek için doğalgaz brülörünün stabil biçimde çalışması gerekir. Doğalgaz brülörü servisi ile stabil çalışmayan sistemlerinizi düzeltebilirsiniz.

Doğalgaz Brülör Çeşitleri Nelerdir?

Hava ile yakıtın karıştırılarak kontrollü biçimde yanmasını sağlayan mekanizmaya brülör adı verilir. Yakıt içinde bulunan yanabilir maddelerin oksijen ile kimyasal reaksiyona girmesini sağlayan brülör, ısının açığa çıkmasını sağlar. Yanma sisteminin temel parçası olduğu için ısınma tesisatı ile ilgili düzenin en önemli parçasını oluşturur. Ev ve iş yerlerinde kombi ya da şofbenlerde görülecek brülör arızaları yüzünden ısınma verimliliği düşebilir. Günümüzde çeşitli tesisatlarda en çok kullanılan brülör çeşitleri şunlardır:

 • Atmosferik brülör çeşitleri
 • Üflemeli brülör çeşitleri
 • Sıvı yakıtlı brülör çeşitleri
 • Doğalgaz brülör çeşitleri
 • Katı yakıtlı brülör çeşitleri
 • Yüksek basınçlı brülör çeşitleri
 • Püskürtmeli brülör çeşitleri
 • Alçak basınçlı brülör çeşitleri
 • Buhar ve hava parçalamalı brülör çeşitleri

Gaz yakıtlı brülör sistemlerinde diğer alternatiflere göre yanma işlemi daha kolay biçimde gerçekleşir. Bu yüzden ev, ofis ve benzeri yaşam alanlarında ısınma tesisatı içinde genellikle doğalgaz brülörü kullanılır. Doğalgaz brülörü servisi desteği alarak bu tesisatta meydana gelebilecek tüm problemleri profesyonel biçimde çözüme kavuşturabilirsiniz. Alanında uzman ve deneyimli doğalgaz brülörü servisi ustalarımız sayesinde sorunların çözümünü kısa sürede sağlayabilirsiniz.

Doğalgaz Brülör Arızaları

Bilindiği üzere doğalgaz sistemlerinde yer alan brülör parçasının temel görevi, gaz yakıt ile havanın karıştırılarak yanmayı gerçekleştirmektir. Yanma sürecinin güvenli ve kontrollü biçimde yapılması tamamen brülöre aittir. Bu nedenle brülör parçalarında yaşanacak arızalar hem sistemin stabil çalışmasını hem de insanların yaşamsal güvenliğini sağlamada önemlidir. Deneyimli doğalgaz brülörü servisi ustalarımızın servis hizmetleri sırasında en çok karşılaştığı doğalgaz brülör arızaları arasında şunlar yer almaktadır:

 • Pompa yakıt basmıyor.
 • Pompa basıncı düşük.
 • Fotosel kirli ve fotosel ışığı görmüyor.
 • Isıtıcı çalışmıyor.
 • Alt limit termostatı çalışmıyor.
 • Kazan termostat ayarı uygun değil.
 • Kumanda beyni çalışmıyor.
 • Isıtıcı ayar termostatına enerji gelmiyor.
 • Meme burun parçası bozuk.
 • Solenoid valf arızalı veya gevşemiş.
 • Ventil soketi takılmamış.
 • Yay piston grubu takılmamış.
 • Ateşleme kıvılcımı hava hızı yüzünden kopuyor.
 • Ateşleme trafosu arızalı.

Mekanik tesisatlarda kazanlarda kullanılan brülör, üflemeli parçalardan oluşabilir. Her doğalgaz tesisatında brülör parçasının özellikleri birbirinden farklı olabilir. Bu yüzden ısınma ihtiyaçlarına ve sistemin kapasitesine göre en ideal brülör mekanizması tercih edilmelidir. Bu mekanizmalarda görülen yukarıdaki arızaların büyük çoğunluğu hatalı kullanım yüzünden meydana gelmektedir. Ayrıca doğalgaz brülörü servisi gerektiren durumların azımsanmayacak kadar bir bölümü de kronik parça arızalarından meydana gelir. Bu yüzden brülör kalitesi yüksek olan doğalgaz ısınma ekipmanları ve sistemleri tercih etmeye özne gösterilmelidir.

Doğalgaz Brülör Motor Arızaları

Verimli yanma sağlayan brülör çeşitleri, doğalgaz tesisatında düşük yakıt sarfiyatı yaptığı için çokça tercih edilir. Düşük yakıt sarfiyatı yapan brülör sistemlerinde farklı özellikler öne çıkmaktadır. Brülörlerin satın alma bedeli bir yılda tükettiği yakıt bedelinin yüzde 2 ila 8’i arasında görülmektedir. Bu nedenle brülör satın alırken titiz davranmak ve ihtiyaçlara göre en uygun parçaları seçmek gerekir. Aksi halde brülör motorunda da çeşitli problemler ve masraflı tamir ihtiyaçları ortaya çıkabilir. Tecrübeli Doğalgaz brülörü servisi ustalarımızın servis hizmetleri sürecinde en çok karşılaştığı doğalgaz brülör motor arızaları arasında şunlar yer almaktadır:

 • Motor yanma sorunu
 • Motora enerji gelmemesi
 • Motorun fazla ısınmadan dolayı durması
 • Motora giden kablolarda temassızlık
 • Kumanda beyninden motora giden hat kopuk

Brülörün fazla koku yapması en çok karşılaşılan ve şikayet edilen problemlerden biridir. Kötü koku yapan brülör yüzünden doğalgaz tesisatının çalışma performansı düşebilir. Aynı zamanda iç mekanda bulunan kombi ve şofben gibi beyaz eşyaların yaşam kalitesini düşürmesine de yol açar. Hem fazla koku hem de islenme problemlerine karşı brülör satın alırken doğru seçim yapmaya özen göstermek gerekir. Aksi durumlarda Doğalgaz brülörü servisi ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz

Doğalgaz Brülör Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yakıt tüketiminden tasarruf etmek için doğalgaz brülör kalitesinin çok önemli olduğu unutulmamalıdır. Alim Teknik hizmetlerimiz sayesinde brülör satın alırken dikkat etmeniz gereken noktalar konusunda deneyimli doğalgaz brülörü servisi ustalarımıza danışabilirsiniz. Genellikle doğalgaz sisteminde fark yaratan brülör seçiminde şu hususlar göz önünde bulundurulmalıdır:

 • Brülör çalışma prensibi
 • Verimli yanma sağlama özelliği
 • Yakıt yakma kapasitesi
 • Yakıt basıncının ayarlanabilir olması
 • Yakma havası miktarı
 • Fan basıncı
 • Yanma odası geometrisi

Brülör gibi yakıt karışım sistemlerinde islenme sorunu da çeşitli arızaların yaşandığını gösterir. Özellikle brülör duman kanalı hava sızdırdığında yanma odasında is oluşumu en sık görülen problemlerdendir. Baca ve kazanın hava sızdırması durumlarında hayati risklerle karşılaşmamak için bir an önce deneyimli doğalgaz brülörü servisi ustalarından destek alınması gerekir. İşte bu tür durumlarda başka bir yerde kolay kolay bulamayacağınız kalitede brülör tamir hizmetlerine ulaşmak için en doğru yerdesiniz.

Doğalgaz Brülör Bakım ve Temizliği

Doğalgaz sistemlerinde brülörün tıkanması veya havasız kalması durumunda yanma performansında ciddi kayıplar meydana gelecektir. Yakıt ile hava karışımını verimli şekilde alamayan brülör sistemlerinde yakıt tüketimi artabilir. Bununla birlikte ısınma performansı da ciddi anlamda değer kaybedebilir. Bu tür problemlere karşılaşmamak için düzenli aralıklarla brülör bakımı ve temizliği yaptırılması gerekir. doğalgaz brülörü servisi için bilgi alın Sektörde uzun yıllar boyunca müşteri memnuniyeti odaklı hizmetler sunan firmamızı tercih ederek brülör sistemlerinin temizlenmesini sağlayabilirsiniz. 

Temiz ve bakımları eksiksiz yapılmış brülör mekanizması yakıt tasarrufu yaparak yüksek verimlilikte çalışacaktır. Bu sayede ısınma süreçlerinde herhangi bir problem yaşamadan verimli ısınma çözümlerine ulaşabilirsiniz. Aradığınız güvenilir ve uygun fiyatlı doğalgaz brülörü servisi için doğru adrestesiniz.

 

Brülör Servisi İle İlgili Daha Ayrıntılı Bilgi Al

Yeterlilik Belgeleri Ayrıntılı Liste

Sıkça Sorulan Sorular

Servis ekibimizin adresinizde arıza tespiti yapabilmesi için gereken min. ücret alınır,

Ancak arıza tespiti sonrasında işçilik veya parça değişimi gereken konularda müşterilerimizin işi onaylaması durumunda servis ücreti alınmayacaktır.

Çalışma saatlerimiz koşullara göre değişiklik göstermektedir acil arızalar durumunda 7/24 servis hizmetimiz mevcuttur tabi genel olarak saatlerimiz esnektir çoğu zaman 7/24 hizmet vermekteyiz

Haftanın 7 günü arıza durumunda servis hizmetimiz vardır pazar günleri dahil hizmet verilmekteyiz.

İşimiz standartlarındaki tüm belgelere sahibiz. Ekip arkadaşlarımızın yeterlilik belgeleri bulunmaktadır.

 1. Mesleki yeterlik belgeleri (Son Seviye)
 2. Usta öğreticilik belgesi
 3. Usta belgesi
 4. Kalfalık belgesi vs. belgelere sahibiz.

Tabi ki. Değişen parçaların durum ve şartlarına göre değişiklik gösteren koşullar çok önemli.  Bizim tarafımızdan değiştirilen parçalar için garanti ve kullanım süresi belirlenmektedir, yaptığımız tüm işlemler Alim Teknik garantisi altındadır.

Genel olarak tüm markalara hizmet veriyoruz.

Alim teknik marka ve modelinize göre arıza tespiti sonrasında garantili bir şekilde hizmet vermektedir. 

Bir çok marka için yeterlilik belgemiz bulunmaktadır. 

Brülör servisi veya bakımları cihazın yakıtı ve çalışma şartlarına göre değişen bir unsurdur.

Genel olarak 6 ay bir ortalaması olmasının yanı sıra maksimum olarak da 1 yılı geçmemelidir.

Dediğimiz gibi çalışma şartlarına göre 3 ay da bir bakım yapılması gereken cihazlarda olabiliyor.