Fuel Oil Brülörü Servisi

Fuel Oil Brülörü Servisi için Alim Teknik olarak tüm brülör marka ve modellerinde bakım, onarım, temizlik ve yedek parça değişimi hizmetlerimiz vermekteyiz.

Numaranızı Bırakın
Biz Sizi Arayalım !

Fuel oil brülör Servisi - Alim Teknik

 

Fuel Oil Brülörü Servisi

Ev ve işyerlerinde ısıtma sistemlerinde yaşanan problemlerin giderilmesi için fuel oil brülörü servisi ihtiyacı olabilir. Özellikle ticari alanda endüstriyel olarak faaliyet gösteren şirketlerde ısıtma sisteminin aksamaması gerekir. Çeşitli üretim proseslerinde kullanılan fuel oil tipi yakıtla çalışan ısıtma sistemlerinde düzenli denetim, bakım ve temizlik uygulamaları yapılmalıdır. Aksi halde zamanla aşınan parçalar veya hatalı kullanım sonucu ısıtma sisteminde hesapta olmayan arızalar meydana gelebilir. Sektörde uzun yıllar boyunca müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren fuel oil brülörü servisi firmamızı seçerek fuel oil brülörünü tamir ettirebilir ve sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. Alim Teknik olarak tüm brülör marka ve modellerinde bakım, onarım, temizlik ve yedek parça değişimi hizmetlerimiz vardır.

Fuel Oil Brülörü Nedir, Ne İşe Yarar?

Fuel oil brülörü, ısıtma sisteminin veya tesisatının sorunsuz biçimde çalışmasında en önemli görevlere sahip parçalardan biridir. Brülör, ısıtma sisteminde yakıt ile havanın ideal oranda karıştırılarak yanmasını sağlayan önemli bir parçadır. Dolayısıyla ısıtma sisteminin sorunsuz çalışması için öncelikle brülör arızaları giderilmeli ve sistem stabil bir duruma alınmalıdır. Brülör çeşitleri ısıtmada kullanılan yakıta göre farklı isimlerle adlandırılsa da temelde aynı görevi yerine getirmektedir. Ülkemizde en çok satan ısıtma sistemlerinde farklı boyutlarda ve özelliklerde brülör bulunabilir. Bunlar arasında fuel oil brülörü de geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Fuel Oil Brülörü Bakımı Nasıl Yapılır?

Yakıt ve hava kaynaklarının ideal biçimde karıştırılmasını ve böylelikle ısınmanın gerçekleşmesini sağlayan brülör bakımı aksatılmadan yapılmalıdır. Deneyimli fuel oil brülörü servisi ustalarımız sayesinde fuel oil brülör markaları farklı olsa da hepsinde en ideal bakım servisi desteğine ulaşabilirsiniz. Günümüzde en çok tercih edilen brülör modellerinde bakımlar aksatılmadan ve deneyimli kişiler tarafından yapılmalıdır. Fuel oil brülörünün bakımında şu işlemler yapılır:

 • Ana yakıt deposunun boşaltma vanası kontrol edilerek biriken su boşaltılır.
 • Günlük depo veya ana depo çıkışında bulunan filtreler sökülüp temizlendikten sonra monte edilir.
 • Filtre ve depo girişinde meydana gelen deformasyonlar onarılır.
 • Brülör memesi belirli aralıklarla söküldükten sonra temizliği yapılır.
 • Elektrotların uçları haftada bir temizlenmediğinde meydana gelen deformasyon giderilir.
 • Yanma kafası kontrol edilir ve zift varsa temizlenir.

Fuel oil brülöründe meydana gelen arızaların veya deformasyonların giderilmesi için mutlaka deneyimli kişilerden destek alınmalıdır. Uzun yıllar boyunca ısıtma sistemlerinde kaliteli ve güvenilir hizmet veren firmamızı seçerek siz de etkili çözümlere ulaşabilirsiniz. Fuel oil brülörü bakımında kaliteli işçilik ve uygun ekipmanlar kullanılmalıdır. Fuel oil brülörü bakımı yaparken fuel oil brülörü servisi ustaların deneyimli olmasına dikkat edilmelidir.

Güvenilir Fuel Oil Brülörü Servis Hizmetleri

Türkiye’de uzun yıllar boyunca en güvenilir ısıtma sistemi servislerinden biri olarak faaliyet gösteren firmamızda uygun fiyatlı ve kaliteli hizmet vardır. Her biri sektörün içinden yetişmiş ve deneyimli ustalarla brülörde meydana gelebilecek tüm problemler çözüme kavuşturulabilir. Başka bir yerde kolay kolay bulamayacağınız fiyatlarla fuel oil brülörü servisi hizmetleri almak istiyorsanız en doğru yerdesiniz. Özellikle geniş bir kullanım alanına sahip olan fuel oil brülörü servisi ihtiyaçlarınızda tecrübeli ekibimizi gönül rahatlığı ile seçebilirsiniz. Tüm brülör bakım, onarım, temizlik ve yedek parça değişimi hizmetlerinde kaliteli ve güler yüzlü hizmet önceliğimizdir. Yılın sadece belirli günlerinde değil 365 gün boyunca kaliteli hizmet almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Fuel Oil Brülörü Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fuel oil brülörünün sorunsuz biçimde çalışması ve enerji sarfiyatı yapmaması için temiz durumda olması gerekir. Sık sık kirlenebilen bu parçanın düzenli temizlik aşamasından geçmesi için deneyimli ustalara ihtiyaç vardır. Fuel oil brülörü temizliği ihtiyaç olduğunda en deneyimli fuel oil brülörü servisi ustalarımızla kaliteli hizmet alabilirsiniz. Bu işlemler sırasında dikkat edilmesi gereken hususlardan bazıları şunlardır:

 • Brülör memesi mazotla yıkanarak temizlenmelidir.
 • Fotosel düzenli olarak kuru bir bezle silinmelidir.
 • Türbülatör zift tutarsa yakıt sarfiyatı artacağı için düzenli olarak temizlenmelidir.
 • Yanma kafasında kurum oluşmuşsa temizlenmelidir.
 • Ana depo çıkışındaki filtrelerin temizliğinde deformasyon meydana gelmişse yenisiyle değiştirilmesi tavsiye edilir.

Isınma ve ısıtma sistemlerinde önemli bir yere sahip olan brülörün her daim temiz olması gerekir. Özellikle fuel oil yakıtla çalışan brülörde zamanla çeşitli kirlenme problemleri ortaya çıkabilir. Aşırı kirlenen ve bakımları zamanında yapılmayan brülör parçalarında aşınma ve deformasyon sorunu ortaya çıkabilir. Deforme olan parçalar ise uzun vadede daha büyük masraflı arızalara yol açabileceği için erkenden müdahale edilmelidir. Bu ve benzer durumlarda fuel oil brülörü servisi miz ile iletişime geçebilirsiniz

Fuel Oil Brülörü Arızları Nelerdir?

Fuel oil brülörü, ısıtma sisteminin en önemli parçalarından biridir. Isıtma sisteminde yakıt ile hava karışımını sağlayan ve bu sayede ideal yanış performansı oluşturan bu parçanın arızalanmaması gerekir. Kullanıcı hatalarına bağlı olarak fuel oil brülöründe hata ve arızalar meydana gelebilir. Deneyimli ustalarımız tarafından fuel oil brülörü servis hizmetlerinde en çok karşılaşılan arızalardan bazıları şunlardır:

 • Ateşleme elektrotlarında kıvılcım olmaması
 • Ateşleme trafosunun arızalanması
 • Gaz selenoid valf arızası
 • Gaz rölesi arızası
 • Gaz basınç yükünün ayarlanmaması
 • Hava basınç şalterine elektrik gelmemesi
 • Fotosel hücresi arızası
 • Kablo parçalarının deforme olması
 • Ateşleme iyonlama akımının bozulması
 • Brülör rölesi çevre ısısının çok yüksek olması

Bu tür arızalarda kısa sürede çözüm bulmak için deneyimli ustalarımızdan profesyonel destek alabilirsiniz. Her geçen gün daha fazla kişinin tercih ettiği Alim Teknik sayesinde ısıtma sistemlerinde meydana gelen arızalar kolaylıkla çözüme kavuşturulabilir. Fuel oil yakıtlı brülöre sahip ısıtma sistemlerinde de arızalar pratik biçimde onarılır. Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunan firmamızla iletişime geçerek ısıtma sisteminin sorunsuz çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Fuel Oil Brülörü Tamirinde İşçilik Kalitesinin Önemi

Isıtma sisteminde fuel oil yakıtla havanın karıştırılmasını sağlayan brülör, özellikle kullanım hataları yüzünden sık sık arızalanabilir. Yanlış kullanılan ve hatalı parçalarla tamir edilen brülör işlevsel özelliklerini yitirerek tamamen işlevsiz hale gelebilir. Bu tür durumlarda ısıtma sistemi çalışmayacağı için büyük çaplı mağduriyetlerin yaşanma ihtimali vardır. Dolayısıyla böylesine önemli riskleri almamak için fuel oil brülörü tamiri yapılırken deneyimli ustalar tercih edilmelidir. Fuel oil brülörü servisi Ustalarımızın fuel oil tamirinde karşılaştıkları problemler arasında şu arızalar vardır:

 • Elektrot uçlarında elektrik arkının ayıflaması
 • Brülör rölesinin kontrol bölümünde arıza
 • Brülörün doğru ayarlanmaması
 • Gaz basıncının çok yüksek olması
 • İyonlama akımının yanlış bağlanması
 • Baca gazı ısısının yüksek olması

Her biri sektörün içinden yetişmiş deneyimli ve kaliteli hizmet sunan ustalarımız sayesinde fuel oil brülörünün sorunsuz çalışmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik bu çalışmalarda kaliteli işçilik ortaya koyan fuel oil brülörü servisi ekibimiz böylelikle benzer arızaların yaşanmamasını sağlar. Bu sayede hem fuel oil brülörünü tamir ettirebilir hem de cihazın uzun yıllar boyunca masraf çıkarmadan kullanılabilmesini sağlayabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Fuel Oil Brülörü Servis Hizmetleri

Başka bir yerde kolay kolay bulamayacağınız kalitede fuel oil brülörü servisi hizmetleri almak istediğinizde doğru yerdesiniz. Alim Teknik olarak sektörde uzun yıllardır müşteri memnuniyeti odaklı çözümler üretmeye devam ediyoruz. Isıtma sistemlerinde karşılaşılabilecek tüm problemlerde deneyimli ustalardan oluşan ekibimize güvenebilirsiniz. Türkiye’de en çok satan ısıtma ekipmanları içinde yer alan fuel oil brülörü servisi için bizi tercih ederek kaliteli işçilik fırsatından yararlanabilirsiniz. Bütçenizi yormadan brülör arızalarını tamir ettirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Daha ayrıntılı Bilgi Brülör Bakım Yönetmeliğine ve Brülör Bakım Servisine Göz Atabilirsiniz

Sıkça Sorulan Sorular

Servis ekibimizin adresinizde arıza tespiti yapabilmesi için gereken min. ücret alınır,

Ancak arıza tespiti sonrasında işçilik veya parça değişimi gereken konularda müşterilerimizin işi onaylaması durumunda servis ücreti alınmayacaktır.

Çalışma saatlerimiz koşullara göre değişiklik göstermektedir acil arızalar durumunda 7/24 servis hizmetimiz mevcuttur tabi genel olarak saatlerimiz esnektir çoğu zaman 7/24 hizmet vermekteyiz

Haftanın 7 günü arıza durumunda servis hizmetimiz vardır pazar günleri dahil hizmet verilmekteyiz.

İşimiz standartlarındaki tüm belgelere sahibiz. Ekip arkadaşlarımızın yeterlilik belgeleri bulunmaktadır.

 1. Mesleki yeterlik belgeleri (Son Seviye)
 2. Usta öğreticilik belgesi
 3. Usta belgesi
 4. Kalfalık belgesi vs. belgelere sahibiz.

Tabi ki. Değişen parçaların durum ve şartlarına göre değişiklik gösteren koşullar çok önemli.  Bizim tarafımızdan değiştirilen parçalar için garanti ve kullanım süresi belirlenmektedir, yaptığımız tüm işlemler Alim Teknik garantisi altındadır.

Genel olarak tüm markalara hizmet veriyoruz.

Alim teknik marka ve modelinize göre arıza tespiti sonrasında garantili bir şekilde hizmet vermektedir. 

Bir çok marka için yeterlilik belgemiz bulunmaktadır. 

Brülör servisi veya bakımları cihazın yakıtı ve çalışma şartlarına göre değişen bir unsurdur.

Genel olarak 6 ay bir ortalaması olmasının yanı sıra maksimum olarak da 1 yılı geçmemelidir.

Dediğimiz gibi çalışma şartlarına göre 3 ay da bir bakım yapılması gereken cihazlarda olabiliyor.