Search
Close this search box.

Hidrofor Servisi

Alim Teknik hayatınızı kolaylaştıran çözüm önerileri ile hidrofor bakım ve onarım hizmetleri ile kurumsal destek sağlamaya devam ediyor.

Numaranızı Bırakın
Biz Sizi Arayalım !

Hidrofor Servisi - Alim Teknik

Hidrofor Servisi

Hidrofor bakım ve onarımlarının zamanında yapılmaması hakinde profesyonel bir hidrofor servisi ile çalışılması gerekecektir. Bilindiği üzere hidrofor binalarda şebeke su basıncının yeterli olmadığı durumlara çözüm üretmek için kullanılan ve günümüzde çoğu yaşam alanı için vazgeçilmez olan ürünlerden biridir. 

Zaman içinde eskiyen veya bozulan parçaları ise birçok farklı sorunun ortaya çıkmasına neden olabilir. Ortaya çıkan bu sorunların vaktinde onarımı gerçekleştirilmediği takdirde çok daha masraflı sorunlar ortaya çıkabilir.

Alim Teknik hayatınızı kolaylaştıran çözüm önerileri ile hidrofor bakım ve onarım hizmetleri ile kurumsal destek sağlamaya devam ediyor.

 • Sumak
 • Pedrollo
 • Duffmart
 • Maestro
 • Einhell
 • Etna
 • Alarko
 • Calpeda
 • Wildo
 • Stream

Önde gelen tüm hidrofor markalarının yedek parça, bakım ve onarım hizmetlerinin tümünde uzman desteğimizden yararlanabilirsiniz. Etna hidrofor servis hizmetleri başta olmak üzere diğer tüm marka ve modeller için bakım ve onarım hizmetlerinde kurumsal çözümlerden yararlanabilirsiniz.

Hidrofor Nedir, Ne İşe Yarar?

Hidrofor, teknik anlamda bir hidrolik akümülatördür. Sıkıştırılamaz bir hidrolik sıvının harici mekanik enerji kaynağı tarafından uygulanan basınç altında tutulduğu bir basınç deposu olarak da görülür. Kısaca suyun basınçlandırılması olarak da tanımlanacak bu sistem birçok önemli göreve sahiptir. 

Apartmanlarda, dairelerde, sitelerde veya diğer tüm binalarda rastlanan bu sistem, şebeke suyunun ya da depolanan basınçlı su ihtiyacının karşılanmasında etkin rol oynamaktadır.

Su basıncının yetersiz kaldığı tüm alanlarda hidrofor kullanımına rastlanır. Bu tip yaygın kullanım özellikleri ise bakım ve onarı hizmetlerini mecburi hale getirmiştir. Hidrofor tamiri başta olmak üzere düzenli bakım hizmetlerinin de belirli periyotlarla yapılması uzun ömürlü kullanım açısından önemlidir. 

Ortaya çıkan arızalar, montaj veya bakım hizmetleri için sektör deneyimine sahip uzman ekiplerimizden özel hidrofor servisi desteği alabilirsiniz.

Su Pompası ile Hidrofor Arasındaki Farklar Nelerdir?

Genelde bir biri ile karıştırılsa da işlevsel özellikleri ve yapıları itibariyle su pompası ile hidrofor arasında ciddi farklar vardır. Hidrofor doğrudan suyun basıncını yükseltmek için kullanılan önemli bir sistemi ifade eder. 

Su pompası ise adından da anlaşılacağı üzere suyun belirli bir alana basılmasını, aktarılmasını sağlayan bir sistem olarak değerlendirilebilir. Pompalar su basıncını artırmak için doğrudan bir kullanım alanına sahip değildir. İkisi arasında ortaya çıkan temel farklar da kısaca bu şekilde özetlenebilir.

Wildo hidrofor servisi başta olmak üzere günümüzde yaygın olarak kullanılan tüm hidrofor marka ve modellerine yönelik bakım ve tamir hizmetleri için kurumsal firmamızdan destek alabilirsiniz. 

Günümüzde yaygın bir kullanım alanına rastlanan hidrofor, düzenli bakım ve onarım işlemlerinin yapılmaması halinde ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Hidrofor Çalışma Sistemi Nasıldır?

Hidrofor çalışma prensibi oldukça farklıdır. Temel çalışma prensibine baktığımızda ise suyun yetersiz kaldığı durumlarda otomatik olarak devreye girerek çalışmaktadır. 

Su tanklarında bulunan suyun, hava ile basınçlandırılması ve uzak noktalara pompalanması sağlanmaktadır. Bu sayede de özellikle suyun binalarda yeterli basınç ile aktarılması ciddi bir destek sağlamaktadır.

Hidrofor servisi arayışınızda tüm marka ve modeller için özel hidrofor servisi hizmetlerimizden hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz. Her marka için profesyonel hizmetler ile hidrofor arızalarının kökten çözümü sağlanmaktadır. 

Sektörün içinden yetişen ve uzmanlaşan ustalarımız tarafından hidrofor bakımı ve tamiri için kurumsal destek sağlanmaktadır.

Hidrofor Bakımı Kaç Ayda Bir Yapılmalıdır?

Hidrofor bakımı başta olmak üzere klima, kombi ve diğer pek çok sistem için belirli periyodik bakım süreleri bulunmaktadır. Bu süreler için bakımları yapılmayan sistemlerin çok daha kısa sürede arıza vermesi ve telafisi zor tamir masraflarının ortaya çıkmasına neden olması mümkündür. 

Hidrofor kullanım ömrünü uzatmak ve hem olası maliyetleri düşürmek hem de verili şekilde kullanmak için 6 ayda bir bakımlarının yapılması gerekmektedir.

Bakım işlemlerinin düzenli bir şekilde yapılması halinde kullanım ömrü ve performansı uzayacaktır. Bu sayede çok daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir kullanım gerçekleştirilebilir. Apartman hidrofor sistemi ile diğer tüm alanlarda kullanılan hidroforlar arasında bazı teknik farklar olabilir. 

Tüm marka ve modeller için hidrofor sistemlerinin bakım ve onarımına dair her konuda profesyonel çözüm önerilerinden yararlanmanız mümkündür.

Hidrofor Bakımı Nasıl Yapılır?

Hidroforun ömrünün uzaması ve çok daha verimli çalışması için düzenli bakımlarının yapılması şarttır. Hidrofor pompa genleşme tankında bir arıza söz konusu olmaması için 6 ayda bir düzenli bakım yapılması şarttır. Hidrofor arızaların ortaya çıkmasında genelde şu unsurlar ilk sırada yer alacaktır:

 • Su yetersizliğinden kaynaklı arızalar,
 • Düzensiz elektrik akımı,
 • Basınç şalterlerinin bozulması,
 • Genleşme tanktı sorunlarının ortaya çıkması vb.

Bu tür arızaların zaman içinde ortaya çıkmaması için mutlaka düzenli bakım işlemleri sırasında tüm parçaların kontrol edilmesi ve gerekli hallerde parça değişimlerinin yapılması gereklidir. Etna pompa servis hizmetleri kapsamında hidrofor bakımlarında da uzman desteğimizden yararlanmanız mümkündür.

Garantili Hidrofor Yedek Parça Değişimi

Hangi sistem olursa olsun orijinal parçaların yedek parçalar ile değişiminde mutlaka kaliteli ve uyumlu parçaların tercih edilmesi gerekmektedir. Hidrofor yedek parça hizmetlerinde de öne çıkan özel servisimiz tarafından tüm sorunların çözümünde tam destek sağlanmaktadır. 

Yedek parça değişimlerinin güvenli bir şekilde yapılması ve cihazın yeniden ilk günkü gibi çalışmasının sağlanması için servis hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Garantili hidrofor yedek parça değişim hizmetleri kapsamında en uygun fiyat avantajları uygulanmaktadır. Arızalanan parçaların değişimlerinin yapılması için uzman desteğine ihtiyaç duyduğunuz her an servisimizden profesyonel destek alabilirsiniz. 

Hidrofor bakımı ve tamirine ilişkin karşılaşacağınız tüm sorunların çözümünde uzman desteğinden yararlanabilirsiniz.

Kurumsal Hidrofor Servisi Hizmetleri

Hidrofor servisimizi tercih ederek hidrofor arıza ve bakımına dair uzman desteğinden yararlanabilirsiniz. Günümüzde yaygın olarak birçok farklı noktada kullanılan hidrofor sistemlerinin düzgün çalışması için mutlaka kurumsal bir firma ile çalışmanız gerekecektir. 

Alim Teknik hidrofor sistemiyle ilgili her konuda uzman desteğinden yararlanılmasını sağlamaktadır.

Hidrofor servisimizden talep edebileceğiniz hizmetlerimizden bazıları kısaca şunlardır:

 • Hidrofor Bakımı
 • Hidrofor Tamiri
 • Hidrofor Yedek Parça Hizmetleri
 • Hidrofor Montajı

Hidrofor arızaları genelde düzenli bakımları yapılmadığı ve su yetersizliğinin olduğu durumlarda ortaya çıkmaktadır. Bu tür durumların önüne geçmek için düzenli olarak tavsiye edilen sürelerde bakımlarının gerçekleştirilmesi önerilmektedir. 

Hidrofor çekvalf bağlantısı dahil hidrofor bakım ve onarım işlemlerinin tümünde uzman desteğimizden gönül rahatlığıyla yararlanabilirsiniz.

Hidrofor Servisi Fiyatları Ne Kadar?

Hidrofor bakım ücreti ve servis ücretleri birçok farklı unsura göre değişmektedir. Bakım ve onarım hizmetleri kapsamında belirlenecek ücretler ise arıza durumuna ve yapılacak işleme göre değişecektir. 

Kurumsal hizmet politikası gereği müşteri odaklı ve piyasa koşullarına göre her zaman en iyi fiyat avantajları sunulmaktadır. Hidrofor sistemlerinde dair ihtiyacınız olan her konuda tüm markalar için profesyonel desteğimizden hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Yaşam alanlarında düzgün çalışması ile sayısız fayda elde edilen hidrofor, olası arıza durumlarında hayatı zorlaştıracaktır. Bu tür zorlukları yaşamamak ve ilerleyen dönemde daha yüksek masraflar ile karşılaşmamak için hidrofor servisi bakım hizmetlerimizi tercih edebilirsiniz. 

Uygun fiyat ve ödeme seçeneklerinden yararlanarak hidrofor bakım, onarım ve yedek parça hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Hidrofor Servisi Alim TeknikDaha Ayrıntılı Bilgi Almak İçin Basınçlı Ekipmanlar Yönetmeliğine Bakabilirsiniz

Sıkça Sorulan Sorular

Servis ekibimizin adresinizde arıza tespiti yapabilmesi için gereken min. ücret alınır,

Ancak arıza tespiti sonrasında işçilik veya parça değişimi gereken konularda müşterilerimizin işi onaylaması durumunda servis ücreti alınmayacaktır.

Çalışma saatlerimiz koşullara göre değişiklik göstermektedir acil arızalar durumunda 7/24 servis hizmetimiz mevcuttur tabi genel olarak saatlerimiz esnektir çoğu zaman 7/24 hizmet vermekteyiz

Haftanın 7 günü arıza durumunda servis hizmetimiz vardır pazar günleri dahil hizmet verilmekteyiz.

İşimiz standartlarındaki tüm belgelere sahibiz. Ekip arkadaşlarımızın yeterlilik belgeleri bulunmaktadır.

 1. Mesleki yeterlik belgeleri (Son Seviye)
 2. Usta öğreticilik belgesi
 3. Usta belgesi
 4. Kalfalık belgesi vs. belgelere sahibiz.

Tabi ki. Değişen parçaların durum ve şartlarına göre değişiklik gösteren koşullar çok önemli.  Bizim tarafımızdan değiştirilen parçalar için garanti ve kullanım süresi belirlenmektedir, yaptığımız tüm işlemler Alim Teknik garantisi altındadır.

Genel olarak tüm markalara hizmet veriyoruz.

Alim teknik marka ve modelinize göre arıza tespiti sonrasında garantili bir şekilde hizmet vermektedir. 

Bir çok marka için yeterlilik belgemiz bulunmaktadır. 

Hidrofor servisi veya bakımları cihazın yakıtı ve çalışma şartlarına göre değişen bir unsurdur.

Genel olarak 6 ay bir ortalaması olmasının yanı sıra maksimum olarak da 1 yılı geçmemelidir.

Dediğimiz gibi çalışma şartlarına göre 3 ay da bir bakım yapılması gereken cihazlarda olabiliyor.