Hidrofor Tesisat Servisi

Hidrofor tesisat servisi için özellikle şebeke suyunun verimli biçimde kullanılamadığı durumlarda profesyonel destek almak için Alim Teknik her zaman yanınızda.

Numaranızı Bırakın
Biz Sizi Arayalım !

Hidrofor Tesisat Servisi

Özellikle şebeke suyunun verimli biçimde kullanılamadığı durumlarda profesyonel destek almak için hidrofor tesisat servisi aranır. Çünkü hidrofor sisteminde meydana gelen arızalar, yüksek katlı binalarda ve ofislerde dairelere suyun yeterli basınçla ulaşmamasına neden olabilir. Yaşam alanlarında basınçlı su ihtiyacını karşılamak için tesisattaki en önemli parçalardan biri olan hidrofor genellikle şebeke suyu ile birlikte kullanılır. Basıncın yetersiz kaldığı her yerde kendine kullanım alanı bulan hidrofor tesisat sistemlerinde karşılaşılan arızalar için deneyimli ekibimizden destek alabilirsiniz. Uzun yıllar boyunca sektörde müşteri memnuniyeti odaklı faaliyet gösteren Alim Teknik firmamızda uygun fiyatlı ve kaliteli hizmetler sunulmaktadır.

Hidrofor Tesisat Nedir?

Genellikle suyun basınçlandırılması sürecinde kullanılan hidrofor, su basıncının yetersiz kaldığı yerlerde önemli görevler üstlenir. Özellikle yüksek binalarda üst kattaki dairelere şebeke suyunu basınçlı bir şekilde ulaştırmayı sağlayan temel araca hidrofor adı verilir. Günümüzde su basınçlandırma sistemleri, binalarda, dairelerde, villalarda, yüksek yapılarda ve iş yerlerinde kullanılmaktadır. Bina içinde üst katlar için su basıncının yeterli gelmediği durumlarda, basınçlı su ihtiyacının karşılamak için en ideal su tesisatı parçalarından biridir.

Birinci sınıf kalitede üretilen hidrofor tesisatlarda su basıncı en ideal biçimde ayarlanabilir. Ancak hidrofor tesisat arızası gibi problemlerle karşılaşmamak için ihtiyaçlara en uygun modeldeki hidrofor sistemlerin tercih edilmesi gerekir. Yüksek katlı binalar için yeterli kapasitesi olmayan hidrofor sistemlerin verimli sonuç vermesini beklemek doğru değildir. Bu noktada her ihtiyaca ve binaya uygun hidrofor sistemin seçilmesine özen gösterilmesi gerekir. Firmamızda görev yapan ustalar, uzun yıllar boyunca hidrofor sistemlerin stabil çalışması için gerekli işleri başarıyla yerine getirmeye devam etmektedir.

Hidrofor Pompası Ne İşe Yarar?

Genellikle elektrik ile çalışan hidrofor pompası ise musluklardan akan suyun basıncını arttırmayı sağlar. Hidrofor pompasının işlevsel olarak çalışması için genleşme tankı yardımı ile şebeke suyunun basıncı arttırılabilir. Hidrofor sistem doğrudan şebeke suyuna bağlanabilir olduğu için bina içindeki su basıncını ayarlamada etkilidir. Öte yandan hidrofor sistemin şebeke hattına bağlanması durumunda sular kesildiği zaman hidrofor da etkisiz hale gelir. Kaliteli malzemeden üretilen hidroforun çalışma sistemi şu şekildedir:

 • Su tankında bulunan suyu hava ile basınçlar ve suyun uzak noktalara ulaşmasını sağlar.
 • Su tankı yardımcı elemanları taşır ve kapalı depo tankıyla bağlantılıdır.
 • Depoda artan su sayesinde hidrofor basıncı artar.
 • Depo üzerine takılan manometre suyun basıncını ölçer.
 • Belirli seviyede dolan depo binadaki şebeke suyunun basıncını aniden düşürür.
 • Kompresör yardımıyla hava elde edilir ve basınç düştüğü an otomatikman devreye girer.
 • Hidrofor istenen basınç seviyesinde suya hava vererek şebeke suyunun akışını düzenler.

Bu sistem sayesinde hidrofor kullanımı oldukça işlevseldir. Az veya çok katlı binalarda şebeke suyunun her daireye ve hatta her musluğa ideal biçimde ulaştırılmasında etkilidir. Uzun yıllar boyunca sektörde müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren Alim Teknik sayesinde hidrofor tesisatını sorunsuz biçimde kullanabilirsiniz. Evinizdeki hidrofor tesisatında meydana gelebilecek tüm problemlerde tecrübeli ustalarımızdan destek alarak hidrofor servisi ile çözüme ulaşabilirsiniz.

En Çok Kullanılan Hidrofor Çeşitleri Nelerdir?

Binalarda en sık kullanılan hidrofor çeşitleri sayesinde şebeke suyunun basınçlı biçimde her daireye ulaştırılması sağlanır. Su pompası ve hidrofor pompası birbirinden farklı özelliklere sahip cihaz tipleridir. Herhangi bir alan su basmak için kullanılan cihazların kullanım alanlarına göre farklı çeşitleri bulunmaktadır. Genellikle su deposu ile birlikte kullanılan hidrofor sistemlerde arızaların kısa sürede ortadan kalkması için hidrofor servisi ihtiyacı gündeme gelebilir. Tesisatta yaşanacak hidrofor kaynaklı arızaların tümümde deneyimli ustalarımızdan profesyonel destek alabilirsiniz. Hidrofor çeşitlerinin her birinde deneyimli olan ustalarımız kısa sürede çözüme ulaşabilmeniz için size kaliteli hizmet vermektedir.

Hidrofor Pompası Bakım ve Temizliği

Uzun yıllar boyunca müşteri memnuniyeti odaklı hizmetler sunan firmamız, özel servis olarak tesisat elemanlarının arızasında da görev yapmaktadır. Özellikle evlerde ve iş yerlerinde büyük önem taşıyan su tesisatı denince akla ilk gelen parçalardan biri de hidrofor sistemleridir. Bu parçalar düzenli bakımdan ve temizlik aşamalarından geçmediğinde çeşitli arızalara neden olabilirler. Deneyimli ustalarımız sayesinde hidrofor pompası bakımı yaptırarak sistemin sorunsuz biçimde çalışmaya devam etmesini sağlayabilirsiniz. Masrafsız ve uzun ömürlü bir su tesisatı kullanımı için hidrofor bakımlarının aksatılmadan yapılması önemlidir. Ayrıca tüm bakım ve hidrofor temizleme süreçlerinde pompanın yeni teknoloji ekipmanlar kullanılarak işleme hazırlanması gerekir. Tüm bu süreçlerde deneyimli ve kaliteli işçilik sunan ekibimize ulaşarak uygun fiyatlı hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Marka ve model fark etmeksizin tüm hidrofor pompası modellerinde hizmetlerimiz bulunmaktadır.

En Sık Karşılaşılan Hidrofor Arızaları

Hidrofor sisteminde meydana gelen arızalar, binalarda şebeke suyunun basıncında ciddi bir düşüş olduğunu gösterir. Bina sakinleri tarafından hemen fark edilen bu sorun genellikle yüksek katta oturanlarda daha sık yaşanır. Binaların şebeke suyu tesisatında hidrofor sistemin profesyonel bir şekilde kurulmaması bu tür arızları meydana getirebilir. Ayrıca hidrofor sistemindeki arızların bazı nedenleri de şunlardır:

 • Hidrofor pompa genleşme tankı arızaları
 • Çek valf arızası
 • Hidrofor tesisatın su kaçırması
 • Şebeke suyunun kesilmesi
 • Genleşme tankı lastiğinin patlaması
 • Genleşme tankın içerisindeki havanın bitmesi
 • Hava basıncından kaynaklanan sorunlar

Su tesisatında sık sık meydana gelebilen bu tür durumlarda kısa sürede müdahale edilmezse problemler giderek büyüyebilir. Tüm dairelerin su tesisatında kapsamlı bir işleme gerek kalmaması için kısa sürede hidrofor pompasının ve diğer parçaların tamir edilmesi gerekir. Bu yüzden sektörde adından sık sık söz ettiren firmamızda hidrofor pompası tamiri de yapılmaktadır. En sık karşılaşılan hidrofor arızlarına kısa sürede ve uygun fiyatlarla çözüm bulmak isteyenler şirketimizi tercih edebilir.

Güvenilir Hidrofor Tesisat Servisi

Kurulduğu günden bu yana kendi sektöründe en çok tercih edilen firmalardan biri olan ekibimiz, hidrofor tesisatındaki problemleri ortadan kaldırmaktadır. Deneyimli ve kaliteli işçiliğe sahip ustalarımız sayesinde su şebekesinin stabil şekilde çalışması mümkün hale gelmektedir. Evde veya iş yerinde yaşam kalitesini ciddi anlamda düşüren basınç problemlerinde uzman desteği almak istiyorsanız en doğru adrestesiniz. Müşteri memnuniyetine büyük önem veren firmamızda yılın sadece belirli dönemlerinde değil 365 gün boyunca uygun fiyatlı çözümler sunulmaktadır. En güvenilir hidrofor tesisat firması arasında gösterilen ekibimizle iletişime geçerek binanızdaki su basınç sorunlarını ortadan kaldırabilirsiniz.

Hidrofor Tesisat İçin Orijinal Yedek Parça Desteği

Şebeke suyu tesisatında önemli bir görev üstlenen hidrofor parçasının stabil biçimde çalışması gerekir. Çeşitli kullanım hatalarından dolayı arızalanan hidrofor sistemlerde tesisatın orijinal yedek parçalarla tamir edilmesi tavsiye edilir. Orijinal yedek parça kullanılmadığı durumlarda hidrofor pompasına takılan parçalar garanti kapsamına alınmaz. Bu nedenle binadaki şebeke suyu kullanım koşullarına bağlı olarak aynı parçadan benzer sorunlarla karşılaşma riski vardır. Ancak orijinal yedek parça desteği sunan firmamızı seçtiğinizde garantili bir şekilde hizmet alarak sorunun çözümüne kavuşabilirsiniz. Bütçenizi yormayacak fiyatlarla hidrofor pompasının bakım, tamir ve onarım işlemlerini yaptırmak istiyorsanız en doğru adrestesiniz. Kendi bölgesinde uzun yıllar boyunca kaliteli hizmetler sunan tesisat ustalarımız hidrofor tesisat servisi olarak kaliteli işçilikle hidrofor tamiri yapmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Servis ekibimizin adresinizde arıza tespiti yapabilmesi için gereken min. ücret alınır,

Ancak arıza tespiti sonrasında işçilik veya parça değişimi gereken konularda müşterilerimizin işi onaylaması durumunda servis ücreti alınmayacaktır.

Çalışma saatlerimiz koşullara göre değişiklik göstermektedir acil arızalar durumunda 7/24 servis hizmetimiz mevcuttur tabi genel olarak saatlerimiz esnektir çoğu zaman 7/24 hizmet vermekteyiz

Haftanın 7 günü arıza durumunda servis hizmetimiz vardır pazar günleri dahil hizmet verilmekteyiz.

İşimiz standartlarındaki tüm belgelere sahibiz. Ekip arkadaşlarımızın yeterlilik belgeleri bulunmaktadır.

 1. Mesleki yeterlik belgeleri (Son Seviye)
 2. Usta öğreticilik belgesi
 3. Usta belgesi
 4. Kalfalık belgesi vs. belgelere sahibiz.

Tabi ki. Değişen parçaların durum ve şartlarına göre değişiklik gösteren koşullar çok önemli.  Bizim tarafımızdan değiştirilen parçalar için garanti ve kullanım süresi belirlenmektedir, yaptığımız tüm işlemler Alim Teknik garantisi altındadır.

Genel olarak tüm markalara hizmet veriyoruz.

Alim teknik marka ve modelinize göre arıza tespiti sonrasında garantili bir şekilde hizmet vermektedir. 

Bir çok marka için yeterlilik belgemiz bulunmaktadır.