Search
Close this search box.

Katı Yakıtlı Kazan Servisi

Katı Yakıtlı Kazan Servisi için her türlü marka ve modeldeki katı yakıtlı kazan için profesyonel servis hizmetimiz bulunmaktadır.

Numaranızı Bırakın
Biz Sizi Arayalım !

Katı Yakıtlı Kazan Servisi

Halk arasında genellikle kömürlü kazan olarak bilinen ısıtma sistemlerinde yaşanabilecek problemlerde katı yakıtlı kazan servisi çözümlerine ihtiyaç vardır. Yakıt cinsinin katı formda olduğu bu kazanlarda hatalı kullanıma bağlı olarak çeşitli problemler görülebilir. Isıtma sisteminin ihtiyaç duyulan her anda sorunsuz biçimde çalışması için katı yakıtlı kazan parçalarının özenle seçilmesi gerekir. Tesisat sırasında yapılacak montaj hataları da pek çok probleme davetiye çıkaracağı için kazanın yanma performansını olumsuz etkileyebilir. Sektörde uzun yıllar boyunca müşteri memnuniyeti odaklı hizmetler sunan Alim Teknik firmamızla katı yakıtlı kazanları tamir ettirebilirsiniz. Her türlü marka ve modeldeki katı yakıtlı kazan için profesyonel servis hizmetimiz bulunmaktadır.

Katı Yakıtlı Kazan Nedir, Ne İşe Yarar?

Katı yakıtlı kazan, genellikle font döküm malzemeden üretilen ve kömür gibi kalori değeri yüksek yakıtların yanmasında kullanılan bir ısınma ekipmanıdır. En çok tercih edilen ısıtma sistemlerinin genellikle katı yakıtlı kazanlardan oluştuğu bilinir. Çünkü katı yakıtlı kazanlarda genellikle doğalgazın olmadığı yerlerde kömür veya odun kullanılır. Hane halkının soba olarak kullandığı katı yakıtlı kazanların kullanım amacına göre farklı boyutları ve kapasiteleri vardır. Ancak farklı modellerde olsalar bile katı yakıtlı kazanların temel işlevi, katı yakıtlar ile havayı uygun koşullarda buluşturarak yanmanın gerçekleşmesini sağlamaktır.

Katı Yakıtlı Kazan Tesisatı Nasıl Olmalıdır?

Katı yakıt kazanı, ısınma tesisatının kurulmasında en önemli parçalardan biridir. Kömür gibi kalori değeri yüksek ve kullanım açısından ekonomik olan yakıtlarla çalışan bu sistemde bazı detaylara dikkat dilmelidir. Özellikle sobanın sadece belirli bir yeri ısıtarak diğer odaların soğuk kalması yüzünden katı yakıtlı kazan kullanımı artış göstermiştir. Evlere veya endüstriyel yerlere katı yakıtlı kazan montajı yaparken tesisatın şu özelliklerde olmasına dikkat edilmelidir:

 • Kömür ve odun gibi düşük maliyetli yakıtlarla uyumlu şekilde kullanılabilecek tasarımda olmalıdır.
 • Katı yakıt kazanı doğru şekilde döşenmiş bir tesisatla maksimum verime ulaşabilir.
 • Katı yakı kazanı tesisatında iç ızgaralar genellikle font döküm malzemeden imal edilir.
 • Font döküm malzeme kullanılması sayesinde aşırı ısınma sonucu deformasyon görülme ihtimali azalır.
 • İmalat teknolojisi sürekli güncellendiği için sessiz ve verimli çalışacak sistem kurulumu yapılmalıdır.

Hem kömür hem de odun yakmada kullanılan katı yakıtlı kazan tesisatı için deneyimli ustalarımızdan profesyonel destek alabilirsiniz. Katı yakıtlı kazanlar, otomatik yüklemeli bir sisteme sahipse, kömür, ceviz kabuğu, kozalak ve pirina gibi yakıtlarla birlikte kullanılabilir. Elle yüklemeli katı yakıtlı kazan modellerinde ise yakıt boyutunun küçük olmaması gerekir. Model ve tasarım fark etmeksizin ihtiyaçlara göre en ideal katı yakıtlı kazan kurulumu ve katı yakıtlı kazan servisi için deneyimli ustalarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Katı Yakıtlı Kazan Bakım Hizmetleri

Isınma ihtiyaçlarını maksimum verimde karşılamak için katı yakıtlı kazanın bakımları aksatılmamalıdır. Düzenli bakımlardan geçen katı yakıtlı kazanlar daha verimli biçimde ısınma imkanı vermektedir. Deneyimli ustalarımızdan katı yakıtlı kazan bakımı yaptırdığınızda şu avantajları elde edebilirsiniz:

 • Katı yakıtlı kazanın yanma haznesi bakımı yapıldığında geniş kullanım alanı sunar.
 • Katı yakıtlı kazanın tüm parçalarında temizlik yapılarak ısınma performansı yükseltilebilir.
 • Enerji tasarrufu sağlayacak parça ve ekipmanlarla desteklenir.
 • Kazanın hızlı ve verimli ısıtma sağlaması için deforme olan parçaları yenileri ile değiştirilir.
 • Temizliği yapılan katı yakıtlı kazan güvenli ve ideal kullanım avantajları sunar.

Türkiye’de pek çok yerde kullanılan katı yakıtlı kazanlar, uygun maliyetli ısınma avantajı sağladığı için öne çıkmaktadır. Marka ve model fark etmeksizin tüm boyutlardaki katı yakıtlı kazanların arızalanmaması için düzenli bakımdan geçmesi önemlidir. Katı yakıtlı kazan tamiri konusunda da deneyimli ekibimize güvenerek çözümlere hemen ulaşabilirsiniz.

Güvenilir Katı Yakıtlı Kazan Servis Desteği

Kendi bölgesinde en çok tercih edilen firmalardan biri olan Alim Teknik ile katı yakıtlı kazan servis hizmetlerinden yararlanmak mümkündür. Ekibimiz bu alanda son derece deneyimli olup uzun yıllar boyunca müşteri memnuniyeti odaklı hizmetler vermiştir. Hızlı, güvenilir ve kaliteli işçilikle servis desteği sunan firmamızda öne çıkan hizmetler şunlardır:

 • Kalorifer kazanı yıllık ağır bakım işleri
 • Brülör bakımı, onarımı ve temizliği
 • Kalorifer kazanı 3 aylık periyodik bakımları
 • Hidrostatik testler
 • Baca gazı emisyon ölçümü
 • Kazan dairesi ve elektik otomasyon sistemi montajı
 • Kazan dairesi mekanik ve elektrik revizyon işleri
 • Isıtma sistemi tesisatı
 • Kazan alev duman borusu, ayna ve külhan yedek parça değişimi

Tüm bu süreçlerde bütçenizi yormadan kaliteli işçilik performansına ulaşmak istiyorsanız en doğru yerdesiniz. Ülkemizde yaygın biçimde kullanılan ısıtma sistemlerinde brülör ve kazan parçalarının tesisata uygun olması gerekir. Bu bakımdan marka ve model fark etmeksizin tüm katı yakıtlı kazanlarda uygun fiyatlı servis desteği almak için firmamızı seçebilirsiniz. Başka bir yerde kolay kolay bulamayacağınız kalitede katı yakıtlı kazan servisi için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Katı Yakıtlı Kazan Tesisatı Montajı ve Parça Değişimi

Alim Teknik olarak sektörde uzun yıllar boyunca kaliteli ve memnuniyet odaklı hizmetler sunmaktayız. Katı yakıtla yanan kazanlarda meydana gelebilecek arızalarda da deneyimli ekibimize gönül rahatlığı ile güvenebilirsiniz. Özellikle katı yakıtlı kazan montajı sırasında tesisatın kullanım amaçlarına ve kazan kapasitesine uyumlu olması gerekir. Bu alanda deneyimli olan ustalarımıza danışarak ısıtma sisteminin düşük enerjiyle maksimum verimde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Brülör otomasyonu yapılırken kazanın kullanım amacı da mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Aksi halde kullanım koşullarına ve hedeflerine uyumlu olmayan katı yakıtlı kazan parçaları yüzünden enerji maliyetleri ve masraflar artış gösterebilir.

Katı Yakıtlı Kazanda Brülör Parçasının Önemi

Isıtma sistemlerinde mutlaka bulunması gereken brülör, katı yakıtlı kazanlarda en önemli parçalardan biridir. Brülör, ısıtma ihtiyacı olduğunda devreye girerken baca gazı analiz cihazı kullanılarak hava yakıt oranı ayarlanabilir. Bu sayede optimum yanma performansı elde edileceğinden katı yakıtın boşa gitmemesi ve ekonomik biçime yanması mümkündür. Özellikle son dönemde giderek artan enerji fiyatları yüzünden maliyetleri düşürmek isteyenler brülör parçasına dikkat etmelidir. Çünkü uzun süre bakımı yapılmayan sistemlerde hava fan kanatçıkları zamanla tıkanabilir. Tıkanan fan kanatçıkları hava akımına engel olacağı için yanma verimliliğini düşürerek yakıt maliyetlerinin artmasına neden olur.

Enerji tasarrufu yaparak en verimli yanma seviyesine ulaşmak için katı yakıtlı kazan brülörü bakımı yapılmalıdır. Bu parçanın kazan ve kullanım amaçları ile birebir uyumlu olması da çok önemlidir. Zamanla tıkanan brülör parçaları, yetersiz oksijenle yanmaya devam edeceği için kaybolan enerji miktarı artar. Yapılan araştırmalara göre karbonun karbondioksite dönüşmeden karbon monoksit olarak kaldığı yanma süreçlerinde enerji verimliliği ciddi anlamda düşmektedir. Düzenli bakımdan geçirilen katı yakıtlı kazan temizliği de bu konuda önemli bir tasarruf imkanı tanımaktadır.

Uygun Fiyatlı Katı Yakıtlı Kazan Servisi

Başka bir yerde kolay kolay bulamayacağınız fiyatlarla katı yakıtlı kazanları tamir ettirmek istediğinizde firmamızı seçebilirsiniz. Tecrübeli ustalarımız sadece arızalanan katı yakıtlı kazanlarda değil aynı zamanda yeni alınan ısıtma sistemlerinin montajında da kaliteli hizmet vermektedir. Katı yakıtlı kazanın bakım ve temizliğinde güvenilir hizmet almak için doğru yerdesiniz. Hemen firmamızın katı yakıtlı kazan servisi iletişim bilgilerini kullanarak aradığınız hizmete ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Servis ekibimizin adresinizde arıza tespiti yapabilmesi için gereken min. ücret alınır,

Ancak arıza tespiti sonrasında işçilik veya parça değişimi gereken konularda müşterilerimizin işi onaylaması durumunda servis ücreti alınmayacaktır.

Çalışma saatlerimiz koşullara göre değişiklik göstermektedir acil arızalar durumunda 7/24 servis hizmetimiz mevcuttur tabi genel olarak saatlerimiz esnektir çoğu zaman 7/24 hizmet vermekteyiz

Haftanın 7 günü arıza durumunda servis hizmetimiz vardır pazar günleri dahil hizmet verilmekteyiz.

İşimiz standartlarındaki tüm belgelere sahibiz. Ekip arkadaşlarımızın yeterlilik belgeleri bulunmaktadır.

 1. Mesleki yeterlik belgeleri (Son Seviye)
 2. Usta öğreticilik belgesi
 3. Usta belgesi
 4. Kalfalık belgesi vs. belgelere sahibiz.

Tabi ki. Değişen parçaların durum ve şartlarına göre değişiklik gösteren koşullar çok önemli.  Bizim tarafımızdan değiştirilen parçalar için garanti ve kullanım süresi belirlenmektedir, yaptığımız tüm işlemler Alim Teknik garantisi altındadır.

Genel olarak tüm markalara hizmet veriyoruz.

Alim teknik marka ve modelinize göre arıza tespiti sonrasında garantili bir şekilde hizmet vermektedir. 

Bir çok marka için yeterlilik belgemiz bulunmaktadır. 

Brülör servisi veya bakımları cihazın yakıtı ve çalışma şartlarına göre değişen bir unsurdur.

Genel olarak 6 ay bir ortalaması olmasının yanı sıra maksimum olarak da 1 yılı geçmemelidir.

Dediğimiz gibi çalışma şartlarına göre 3 ay da bir bakım yapılması gereken cihazlarda olabiliyor.