Search
Close this search box.

Kızgın Yağ Kazanı Servisi

Kızgın yağ kazanı servisi için uzun yıllardır sektörde güvenilir hizmet veren firmamıza bakım, onarım, montaj ve tamir gibi işlemleri yaptırabilirsiniz.

Numaranızı Bırakın
Biz Sizi Arayalım !

Kızgın Yağ Kazanı Servisi

Özellikle sanayi sektöründe en çok ihtiyaç duyulan hizmetlerden yararlanmak için kızgın yağ kazanı servisi desteğimize başvurabilirsiniz. Endüstride ve çeşitli fabrikalarda yüksek sıcaklık derecelerine ihtiyaç duyulduğu durumlarda kullanılan kızgın yağ kazanının düzenli bakımdan geçmesi gerekir. Fabrikalarda üretim sürecinin önemli bir parçasını oluşturan yüksek sıcaklık proseslerinde etkili çözümlere ulaşmak için kızgın yağ kazanı kullanılır. Ancak her tesisatta olduğu gibi kızgın yağ tesisatında da zamanla bazı problemler ortaya çıkabilir. İşte bu tür sorunlara uygun maliyetli çözümler bulabilmek için en doğru yerdesiniz. Uzun yıllardır sektörde güvenilir hizmet veren firmamız sayesinde kızgın yağ kazanlarında bakım, onarım, yedek parça değişimi, montaj ve tamir gibi işlemleri yaptırabilirsiniz. Alim Teknik iletişim numaralarını kullanarak Kızgın Yağ Kazanı servisi hakkında detaylı bilgilere anında sahip olabilirsiniz.

Kızgın Yağ Kazanı Nedir?

Kızgın yağ kazanı, adından da anlaşılacağı üzere endüstride yüksek sıcaklık değerlerinde proseslere ihtiyaç duyulduğunda kullanılan bir tesisattır. Bu tesisat içinde en fazla 350 dereceye kadar sıcaklığa çıkılabilir. Bu sıcaklık seviyesine ulaşabilmek için ısı taşıyıcı olark buhar veya kızgın su kullanılabilir. Fakat 350 derecede sıcaklığa 170 barg gibi bir basınçta ulaşabilmek için kızgın yağ kullanılmalıdır. Çok yüksek basınçlarda çalışan tesislerin kurulum ve işletme maliyeti yüksek olması sebebiyle alternatif yöntemler tercih edilmektedir. Özellikle bu tesislerde bakım maliyetlerinin yüksek olduğu ve patlama riskinin de dikkat çektiği görülmektedir. Atmosfer basıncında yüksek sıcaklık değerlerine daha pratik yollarla ulaşma imkanı veren kızgın yağ kazanları tesisatıyla ilgili olarak tüm ihtiyaçlarınızda ekibimize danışabilirsiniz.

Kızgın Yağ Kazanı Kullanım Avantajı Nelerdir?

Kızgın yağ kullanımında fabrikalarda ve çeşitli endüstriyel işletmelerde önemli avantajlar elde edilebilir. Bu yüzden sistemin stabil biçimde çalışması ve işlevselliğini kaybetmemesine dikkat edilmelidir. Kurulduğu günden bu yana müşteri memnuniyeti odaklı hizmetler sunan Alim Teknik desteğimiz sayesinde bu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Endüstride geniş bir kullanım alanına sahip olan kızgın yağ kullanım avantajları şunlardır:

 • Atmosfer basıncında 350 dereceye kadar çıkılabilir.
 • Kızgın yağ sisteminde sadece sirkülasyon pompasının yarattığı basınç 5 barı geçmez.
 • Termik yağ tesisatta ve kazan serpantininde korozyona yol açmaz.
 • Kazanın kollektör bölümünde tıkanıklık yaratmayan termik yağ kullanımı masrafsızdır.
 • Kazan taşı ve kireçlenme gibi kazanlarda sık görülen sorunlar meydana gelmez.
 • Normal iklim koşullarında tesisatta donma meydana gelmez.
 • 350 derece sıcaklığa kadar geniş bir ayarlama imkanı verir.

Türkiye’de uzun yıllar boyunca kızgın yağ kazanı bakım ve onarım işlemleri yapan firmamızda en etkili çözümleri bulabilirsiniz. Kızgın yağ kazanı sistemi, mutlaka deneyimli kişiler tarafından kurulmalı ve bakım süreçlerinden geçirilmelidir. Diğer ısıtma sistemlerine göre bazı dezavantajları bulunan kızgın yağ kazanlarında yüksek maliyetli sorunlarla karşılaşmamak için deneyimli ustalarımıza güvenebilirsiniz.

Güvenilir Kızgın Yağ Kazanı Servisi

Kızgın yağ kazanlarında sistem içinde yağ yüksek sıcaklarda kraking denilen olaya uğrayabilir. Bu durumda yağın doğal özelliği kaybolmuş ve ısı transfer özelliği azalmış hale gelmektedir. Ayrıca kızgın yağ sistemlerinde termik yağın ısı emme kapasitesinin verimli çalışabilmesi için tesisatın düzenli bakımdan geçmesi gerekmektedir. Deneyimli ustalarımız sayesinde kızgın yağ kazanı servisi desteğinden yararlanarak sistemin uzun yıllar boyunca sorunsuz çalışmasını sağlayabilirsiniz. Her tesisatta olduğu gibi kızgın yağ tesisatında da belirli aralıklarla bakım süreçleri yapılmalıdır. Bakım işlemlerinde tesisatın ve sistemlerin deforme olup olmadığı kontrol edilerek gerekli kazan temizliği de yapılmaktadır.

Kızgın Yağ Kazanı Tesisatı Nasıl Olmalıdır?

Kızgın yağ kazanı kullanırken tesisatın profesyonel bir şekilde hazırlanması çok önemlidir. Bu sayede kızgın yağ kazanının işlevsel özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak mümkündür. Kızgın yağ kazanı montajı sırasında alanında uzman ekibimize gönül rahatlığı ile güvenebilirsiniz. Bu sayede kazandan maksimum verim alırken aynı zamanda tesisatın herhangi bir problem çıkarmadan masrafsız biçimde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Genel anlamda bir kızgın yağ kazanı tesisatı özellikleri bazı kriterlerden oluşmaktadır:

 • Termik yağ genleşme tankı, toplam termik yağ hacminin en az yüzde 30 hacminde olmalıdır.
 • Genleşme tankının çapı mümkün olduğu kadar küçük olmalı ve tankın montajı dik konumda olacak şekilde yapılmalıdır.
 • Rezerve termik yağ tankı ise hacim olarak toplam termik hacmin 1.5 katı olmalıdır.
 • Termik yağ sirkülasyon pompalarının aşınmaması için tercihen hava soğutmalı ve çelik döküm malzeme seçilmelidir.
 • Sferro döküm termik yağ sirkülasyon pompaları yüksek sıcaklık için özel dizayn edildiğinden uzun kullanım ömrüne sahiptir.
 • Oda sıcaklığında termik yağın vizkozitesine göre termik yağ doldurma pompaları monte edilmelidir.
 • Vanalar, çekvalfler ve 3 yollu vanalar çalışma sıcaklığına dayanıklı malzemeden üretilmelidir.

Alanında uzman ekibimiz sayesinde kızgın yağ kazanı tesisatı hızlı bir şekilde kurulur ve bu tesisattan maksimum fayda sağlayabilirsiniz. Kısa sürede daha fazla kişinin taleplerini karşılayabilecek en kaliteli hizmet için doğru yerdesiniz. Alim Teknik olarak sektörde uzun yıllar boyunca müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren firmamızda ustalarımız güler yüzlü çalışma prensibine sahiptir.

Kızgın Yağ Kazanı Bakım Hizmetleri

Kızgın yağ sistemine sahip endüstriyel şirketler için profesyonel kalitede hizmetlerimiz devam etmektedir. Firmamız kızgın yağ tesisatına sahip firmalara en uygun fiyatlarla ve yüksek işçilik kalitesinde bakım, onarım ve yedek parça değişim hizmetleri sunmaktadır. Bütçenizi yormadan kızgın yağ kazanı bakımı yaptırabilmek için en doğru yerdesiniz. Düzenli olarak bakımdan geçmeyen kazan tesisatında herhangi bir parçada meydana gelecek sorunlar yüksek maliyet yaratabilir. Bu tür problemleri aşmak için kızgın yağ bakımında mutlaka profesyonel işçilik kalitesine dikkat edilmelidir.

Kızgın Yağ Kazanı Özellikleri Nelerdir?

Geniş bir kullanım alanına sahip olan kızgın yağ kazanının güvenli bir şekilde çalışabilmesi için bazı özelliklere sahip olması gerekir. Kaliteli materyalden üretilen kızgın yağ kazanı modellerinin kullanım ömrü daha uzun ve işlevselliği yüksektir. Farklı amaçlar için kullanılabilen kızgın yağ kazanı tercihinde mutlaka malzeme kalitesine dikkat edilmelidir. Sağlam ve kullanışlı materyalden üretilen kızgın yağ kazanı çeşitlerinde şu özellikler bulunmaktadır:

 • Termik yağ için herhangi bir koşula ihtiyaç duymadan çalışabilir.
 • Atmosfer basıncında 350 dereceye kadar çıkabilme kapasitesine sahiptir.
 • Normal koşullarda kış mevsiminde tesisatta donma sorunu meydana gelmez.
 • 350 dereceye kadar istenilen sıcaklık ayarlaması yapılabilir.
 • 300 dereceden sonra spesifik ekipmanlarla birlikte kullanılabilir.
 • Kızgın yağ hem yüksek sıcaklıklarda hem de buhar, kızgın su ve sıcak su üretiminde de kullanılabilir.

Tüm bu avantajları sunan kızgın yağ kazanını kaliteli ve kullanışlı özellikleri ile birlikte satın almak gerekir. Bu şekilde kullanılan kızgın yağ kazanlarında maksimum kullanım ömrüne ulaşılabilmesi için düzenli olarak bakım çalışmaları yapılmalıdır.

Kızgın Yağ Kazanı Tamiri Fiyatları

Müşteri memnuniyetine büyük önem veren firmamızda yılın 365 günü boyunca kızgın yağ kazanlarının bakım, onarım, yedek parça değişimi ve tamiri yapılmaktadır. Kızgın yağ kazanı tamiri yapılırken son teknoloji ekipmanlar kullanılmakta ve bütçe dostu fiyat seçenekleri sunulmaktadır. Deneyimli ustalarımız sayesinde kızgın yağ tesisatının uzun yıllar boyunca deforme olmadan kullanımı mümkündür. Başka bir yerde kolay kolay bulamayacağınız fiyatlarla kızgın yağ kazanı servisi desteği almak için en doğru ve güvenilir adrestesiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Servis ekibimizin adresinizde arıza tespiti yapabilmesi için gereken min. ücret alınır,

Ancak arıza tespiti sonrasında işçilik veya parça değişimi gereken konularda müşterilerimizin işi onaylaması durumunda servis ücreti alınmayacaktır.

Çalışma saatlerimiz koşullara göre değişiklik göstermektedir acil arızalar durumunda 7/24 servis hizmetimiz mevcuttur tabi genel olarak saatlerimiz esnektir çoğu zaman 7/24 hizmet vermekteyiz

Haftanın 7 günü arıza durumunda servis hizmetimiz vardır pazar günleri dahil hizmet verilmekteyiz.

İşimiz standartlarındaki tüm belgelere sahibiz. Ekip arkadaşlarımızın yeterlilik belgeleri bulunmaktadır.

 1. Mesleki yeterlik belgeleri (Son Seviye)
 2. Usta öğreticilik belgesi
 3. Usta belgesi
 4. Kalfalık belgesi vs. belgelere sahibiz.

Tabi ki. Değişen parçaların durum ve şartlarına göre değişiklik gösteren koşullar çok önemli.  Bizim tarafımızdan değiştirilen parçalar için garanti ve kullanım süresi belirlenmektedir, yaptığımız tüm işlemler Alim Teknik garantisi altındadır.

Genel olarak tüm markalara hizmet veriyoruz.

Alim teknik marka ve modelinize göre arıza tespiti sonrasında garantili bir şekilde hizmet vermektedir. 

Bir çok marka için yeterlilik belgemiz bulunmaktadır. 

Kızgın yağ kazanı servisi veya bakımları cihazın yakıtı ve çalışma şartlarına göre değişen bir unsurdur.

Genel olarak 6 ay bir ortalaması olmasının yanı sıra maksimum olarak da 1 yılı geçmemelidir.

Dediğimiz gibi çalışma şartlarına göre 3 ay da bir bakım yapılması gereken cihazlarda olabiliyor.