Search
Close this search box.

Kombi Arıza Servisi

Tüm marka ve modellerin bakım ve onarım hizmetleri için kurumsal özel kombi servisimizden destek alarak karşılaştığınız herhangi bir kombi arızasının çözümünden faydalanabilirsiniz.

Numaranızı Bırakın
Biz Sizi Arayalım !

Kombi Servisi

Kombi Arıza Servisi

Kombinin zaman içinde eskiyen ya da bozulan parçalarının farklı arızalara neden olması mümkündür. Kombi arıza servisi hizmetlerinden yararlanmamak için düzenli bakımlarının yapılması gerekecektir. Kombilerde arıza görülmesinin birçok farklı nedeni olabilir. Kullanıcı kaynaklı hatalar, yanlış kurulumdan kaynaklanan hatalar ile bakımlarının aksatılmasından kaynaklanan hatalar gibi birçok farklı nedeni bulunuyor.

Kombilerde olası arızaların çözümü için profesyonel desteğe ihtiyaç duyulmaktadır. Kombinizle ilgili yaşadığınız bu sorunun çözümünde Alim Teknik uzman desteği vermektedir. Tüm marka ve modellerin bakım ve onarım hizmetleri için kurumsal özel kombi servisimizden destek alarak karşılaştığınız herhangi bir kombi arızasının çözümünden faydalanabilirsiniz.

Kombi Arızalı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Kombilerde meydana gelen arızalar gelişen teknoloji sayesinde çok daha kolay bir şekilde tespit edilebilmektedir. Gösterge panelinde görülen hata kodlarına göre sorunun kaynağı anlaşılabilir. Ancak bu göstergeler tek başına yeterli değildir. 

Tam olarak arızanın tespit edilmesi için detaylı inceleme yapılması gerekmektedir. Kombinin arızaları olduğu durumlarda bazen tek bir sorun var gibi görünse de birden çok sorun aynı anda ortaya çıkmış olabilir. Bu tür sorunların çözümünde tüm parçaların kontrol edilmesi ve kombinin performansı test edilmelidir.

Kombi arızasının tespiti için şu yöntemlere başvurulacaktır:

 • Ekranda belirlen hata koduna bakılması,
 • Kombinin çalıştırılarak ısı performansının kontrol edilmesi,
 • Peteklerin yarı ısınması,
 • Su kaçırma sorunları ve ses gelmesi,
 • Sıcak suyun gelmemesi vb.

Kombinin arızalı olduğunu gösteren başlıca unsurlar bu alanda uzman kişilerce kontrol edilmelidir. Kombi tamircisi tarafından yapılacak işlemler için öncelikle arıza tespitinin sağlanması ve sonrasında buna uygun şekilde onarımın gerçekleşmesi gerekmektedir.

Kombi Arızaları Kime Aittir?

Kombi arızaları en çok kullanıcı hataları kaynaklı olarak ortaya çıkar. Kombide meydana gelen arızalar ise her zaman için mevcut kullanıcıya yani kirada oturan kişiler için kiracıya aittir. Kombi arızalarının yaşanmasının önüne geçmek için kombi bakımlarının her yıl düzenli olarak yaptırılması gerekmektedir. Kullanıcıların ilerleyen dönemde daha yüksek maliyetler ile karşılaşmamaları için düzenli olarak kombi bakımlarını yaptırmaları tavsiye edilmektedir.

Kombilerde arıza görülmesinde en büyük unsur bakımların aksatılmasıdır. Çoğu zaman masraftan kaçınmak için ihmal edilen bir unsur olsa da ilerleyen dönemde çok daha maliyetli ve ciddi sorunlara yol açacak arızaların meydana gelmesine neden olmaktadır. Bu nedenle kullanıcılara düzenli kombi bakımı yaptırmaları önerilmektedir.

Kombi Neden Arızalanır?

Kombi arızalarında başlıca neden bakımlarının düzenli olarak yapılmamasıdır. Bunun dışında daha birçok farklı neden sayılabilir. Bina tesisatından kaynaklı sorunlar, eskiyen parçalar, uzun süreli kullanım ve daha birçok nedene balı olarak kombilerde arızalar meydana gelecektir. Zaman içinde ortaya çıkacak bu arızaların ortadan kaldırılması için bakımlarının ihmal edilmemesi gerekecektir.

Yaşam alanlarında en çok kullanılan cihazlardan biri olan kombiler, eskiyen veya arızalanan parçalarının değişimi sonrasında da zaman zaman farklı arızalar veriri. Bu arızaların yaşanmaması için garantili yedek parçaların tercih edilmesi ve tam uyumlu, kaliteli veya doğrudan orijinallerin kullanılması gerekecektir. 

Diğer bir etken ise kullanıcı hatalarından kaynaklanan arızalar bulunmaktadır. Eca kombi arızası başta olmak üzere önde gelen tüm kombi markaları için arıza çözümlerinde uzman desteğimiz devam etmektedir. Kurumsal hizmetlerimizden yararlanarak kombi bakım ve onarım işlemlerinin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Kombim Arızalandı Ne Yapmalıyım?

Kombilerinde arıza yaşayan kişilerin en kısa sürede Alim Teknik ile iletişime geçerek arızasının kısa sürede ortadan kaldırılmasını istemeleri mümkündür. Kombinin ateşleme sorunu olduğunda servise danışmadan önce gaz vanalarının açık – kapalı durumunu kontrol ederek reset işlemi ile kombinin yeniden başlatılmasını sağlayabilirsiniz. Çoğu arıza kombinin açıp kapatma işlemiyle düzeldiği görülmektedir.

Kombi arızasının niteliğine göre çoğu zaman reset işlemi işe yaramaktadır. Eğer kombi gösterge ekranında herhangi bir arıza kodu var ve yaşadığınız sorun hiçbir şekilde ortadan kaybolmuyorsa mutlaka uzman desteğine ihtiyaç duyulacaktır. 

Kombi arızası su ısıtmıyor veya kalorifer ısınmıyor gibi problemler en sık yaşanan arızalar arasında yer almaktadır. Bu arızların çözümünde farklı yöntemler uygulanabilir. Kombi arızası yaşayanların en kısa sürede özel kombi servisimiz ile iletişime geçerek tüm sorunlarından kurtulmaları mümkündür.

Kombi Arızası Nasıl Giderilir?

Kombi arızasının giderilmesinde farklı metotlar uygulanacaktır. Kombi son derece hassas bir cihaz olduğu için bakım ve onarım işlemleri uzmanlık gerektirmektedir. Kombiniz ile ilgili her konuda profesyonel destek alabileceğiniz firmamız sayesinde kombi arızalarının giderilmesini sağlayabilirsiniz. Kombide ortaya çıkan arızanın çözümü için parça değişimlerinden parça tamirine kadar birçok farklı seçenek bulunmaktadır. 

Parça değişimi gerektirecek konularda garantili yedek parça hizmetlerimizden yararlanarak kombinizin eskisinden çok daha verimli hale getirilmesi sağlanacaktır. Kombi arıza servisi olarak olası birçok arızasının kökten çözümünü sizler için sağlamaya devam ediyoruz.

Kombi arızasının giderilmesi için öncelikle ustalarımız tarafından kombinin neden arıza yaptığına dair sorun belirleme süreci işletilir. Bu kapsamda eğer bir hata kodu görünmüyor ancak kombi istenen performans ile çalışmıyorsa kombi açılarak parçalar kontrol edilecektir. Kombinin bozulmasında birçok farklı neden olduğu için çözümünde de farklı metotlar izlenecektir. Bu nedenle sorun tespiti yapılması gereken ilk işlemdir.

Kombinin Arıza Vermemesi İçin Neler Yapılır?

Kombinin arızalanmaması ve uzun ömürlü olmasının tek bir yolu vardır o da bakımlarının düzenli olarak yapılmasıdır. Düzenli olarak kombi bakımlarının yapılması halinde karşılaşılacak sorunlar ciddi düzeyde ortadan kaldırılır. 

İlerleyen dönemde çok daha masraflı şekilde ortaya çıkacak kombi arızalarının önceden yapılan bu periyodik bakımlar ile engellenmesi sağlanabilir Bakım sırasında eskiyen ve bozuk parçaların tamir edilerek veya değiştirilerek daha büyük arızalara yol açması da engellenmektedir. Kombi arıza tiplerine göre bakım sırasında en doğu işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekecektir.

Kombi Arıza Kodları Nelerdir?

Günümüzde yaşam alanlarında kullanılan kombilerin çok daha kullanışlı hale getirilmesi ve arızaların kolayca tespit edilmesi için birçok kombi arıza kodlarına sahiptir. Kombi ekranı üzerinde ortaya çıkacak arıza koduna göre ustaların da doğrudan sorun odaklı hizmet vermesi sağlanır. Beraberinde kombide hangi arızaların olduğunun da incelenesi gerekecektir.

Genelde E1, E2, E5 gibi hata kodları ile mevcut sorunlar gösterilmektedir. Başına E gelen rakamlar doğrudan kombi arızasının neden kaynaklandığını göstermektedir. Örneğin E5 hatası alev arızası olarak yaygın biçimde görülür. E2 arızası ise sıcak su limit arızasıdır. Kombi marka ve modellerine göre arıza kodunun da değişmesi mümkündür. Buna göre bakım ve onarım işlemlerinin yapılması şarttır.

Kurumsal Kombi Arıza ve Bakım Servisi Çözümleri!

Kombinizin uzun ömürlü olmasını sağlamak ve her zaman en iyi verimle kullanmak için kurumsal kombi bakım hizmetlerimizden hemen yararlanabilirsiniz. Kombi arızalarının çözümünde tüm marka ve modeller için uzman desteğimiz devam ediyor.

 • Daikin
 • ECA
 • Demirdöküm
 • Vaillant
 • Baymak
 • Bosch
 • Viessman
 • Alarko
 • Airfel
 • Arçelik
 • Buderus

Önde gelen tüm kombi markalarının montajından bakımlarına, arıza çözümlerinden yedek parça hizmetlerine kadar her konuda profesyonel destek sağlanmaktadır. Alim Teknik güvencesiyle kombinizle ilgili her konuda uzman desteğimizi alabilirsiniz. Özel kombi servisi olarak kombi arıza servisi hizmetlerimiz başta olmak üzere kombinizin verimliliğini artırmaya devam ediyoruz.

Kombi Servisi Alim teknik

Daha Ayrıntılı Bilgi İçin Doğalgaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği‘ne Bakabilirsiniz

Sıkça Sorulan Sorular

Servis ekibimizin adresinizde arıza tespiti yapabilmesi için gereken min. ücret alınır,

Ancak arıza tespiti sonrasında işçilik veya parça değişimi gereken konularda müşterilerimizin işi onaylaması durumunda servis ücreti alınmayacaktır.

Çalışma saatlerimiz koşullara göre değişiklik göstermektedir acil arızalar durumunda 7/24 servis hizmetimiz mevcuttur tabi genel olarak saatlerimiz esnektir çoğu zaman 7/24 hizmet vermekteyiz

Haftanın 7 günü arıza durumunda servis hizmetimiz vardır pazar günleri dahil hizmet verilmekteyiz.

İşimiz standartlarındaki tüm belgelere sahibiz. Ekip arkadaşlarımızın yeterlilik belgeleri bulunmaktadır.

 1. Mesleki yeterlik belgeleri (Son Seviye)
 2. Usta öğreticilik belgesi
 3. Usta belgesi
 4. Kalfalık belgesi vs. belgelere sahibiz.

Tabi ki. Değişen parçaların durum ve şartlarına göre değişiklik gösteren koşullar çok önemli.  Bizim tarafımızdan değiştirilen parçalar için garanti ve kullanım süresi belirlenmektedir, yaptığımız tüm işlemler Alim Teknik garantisi altındadır.

Genel olarak tüm markalara hizmet veriyoruz.

Alim teknik marka ve modelinize göre arıza tespiti sonrasında garantili bir şekilde hizmet vermektedir. 

Bir çok marka için yeterlilik belgemiz bulunmaktadır. 

Kombi Servisi veya bakımları cihazın yakıtı ve çalışma şartlarına göre değişen bir unsurdur.

Genel olarak 6 ay bir ortalaması olmasının yanı sıra maksimum olarak da 1 yılı geçmemelidir.

Dediğimiz gibi çalışma şartlarına göre 3 ay da bir bakım yapılması gereken cihazlarda olabiliyor.