Search
Close this search box.

Kombi Montaj Servisi

Tüm kombi marka ve modellerinin profesyonel şekilde özel kombi servisimizin uzmanları tarafından güvenli bir şekilde montajının yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Numaranızı Bırakın
Biz Sizi Arayalım !

Kombi Montaj Servisi

Kombinin uzun yıllar sağlıklı ve verimli çalışması için montajından itibaren bazı hususlara dikkat edilmesi gerekecektir. Kombi montaj servisi tarafından doğru yer seçimi ve belirlenen kuralar çerçevesinde yapılacak montaj ile en verimli sonuçlar alınacaktır. Kombi montajında dikkat edilmesi gereken birçok unsur vardır. Tüm kombi marka ve modellerinin profesyonel şekilde özel kombi servisimizin uzmanları tarafından güvenli bir şekilde montajının yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Kombinin verimli şekilde çalışması için montaj en önemli aşamadır. Kombi arızalarının bir kısmının günümüzde yanlış montaj ve kurulumdan kaynaklı olduğu görülmektedir. Yanlış yer tercihleri, montajının yanlış veya eksik yapılması gibi sorunlar dikkat çekmektedir. Kombi montajından kaynaklanacak sorunları yaşamamak için Alim Teknik hizmetlerinden hemen yararlanamaya başlayabilirsiniz. Güvenli bir şekilde montaj işleminin yapılmasının ardından ilk çalıştırmadan sonra periyodik dönemdeler kombi bakımının da yapılması gerekecektir. Bakımları aksatılan kombilerin çok daha fazla sorunla karşılaştığı görülmektedir.

Kombi Montajı Nasıl Yapılır?

Kombi montajının uzman servisler tarafından yapılması halinde kısa sürede işlem tamamlanacaktır. Bunun için ilk yapılması gereken kombinin nereye montajının yapılacağı olacaktır. Kombinin takılacağı yerin belirlenmesinin ardından kombinin ağırlığını taşıyacak özelliklere sahip aparatlar ve askı bağlantı ve ekipmanları ile cihaz yerleştirilmelidir. Ardından kombi montajı ve kullanımına yönelik belirlenen yönetmelik ve mevzuatlara uygun şekilde hermetik baca çıkışı başta olmak üzere tüm detayların uygun şekilde yapılması gerekecektir.

Kombi kurulum ve montajında bazı standartlar bulunmaktadır. Çevre güvenliği ve sağlığı için belirlenen bu kurallara göre kombi montajının yapılması son derece önemlidir. Baymak kombi montaj servisi dahil olmak üzere DemirDöküm, Viessmann, ECA gibi önde gelen tüm kombi markalarının montaj, bakım ve onarım hizmetlerini sizler için gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Kombi montajı adım adım birçok detaya dikkat edilerek yapılması gereken bir iştir.

Kombi Montaj Aşamaları Nelerdir?

Kombi montajında adım adım işlem yapılır. Kombi montajına dair belirlen resmi kriterlere göre tüm süreç uzman kişiler tarafından yürütülmelidir. Kombi montaj aşamaları kısaca şu şekilde özetlenebilir:

 • Kombinin nereye takılacağı belirlenir ve cihazı taşıyacak güçte aparatlar ile sabitlenir.
 • Daha sonra kombiyle beraber hermetik baca çıkışı için standartlara uygun şekilde açma işlemi yapılır.
 • Tesisat bağlantıları ve diğer montaj unsurları tamamlanır.
 • Alt bağlantı setleri bağlandıktan sonra tesisata su dolumu yapılması sağlanır. Su kaçakları olup olmadığı tespit edilir.
 • Gaz bağlantısı yapılır ve gaz kaçakları kontrol edilir.
 • Yoğuşmalı kombi montajı için yoğuşma giderinin bulunması gerekecektir.
 • Montaj sırasında tüm bağlantılar yapıldıktan sonra sıcak su ve petek gibi unsurlar test edilerek montaj sonlandırılmaktadır.

Kombi montajı, bakımı ve tamiri ustalık gerektiren bir iştir. Deneyimsiz ve uzman olmayan kişiler tarafından kombi montajının yapılması halinde birçok farklı sorun ortaya çıkacaktır. Bu tür tehlikeli sorunların ortaya çıkmaması için uzman desteğimizden yararlanarak kombi montaj işlemlerinin güvenle gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.  

Kombi Montajını Kimler Yapar?

Kombi montajı bu alanda uzman servisler tarafından yapılır. Alim Teknik kombi montajından bakım ve tamirine, yedek parça hizmetlerinden petek temizliği ve diğer birçok konuda uzmanlaşan özel bir kombi servisidir. Servisimizden profesyonel destek alarak kombinizle ilgili her konuda kurumsal çözüm önerilerinden yararlanabilirsiniz. Kısa süre içinde montaj işlemlerinin tamamlanarak kombinin verimli şekilde çalışması sağlanır.

Kombi montajı yapılırken ayrıca tercih edeceğiniz firmanın kurumsal olmasına dikkat etmeniz önerilir. Kombi montajının uzman ve deneyim sahibi kişilerce yapılması gerekecektir. Kurumsal firmamızdan profesyonel yardım alarak kombi montajı ile ilgili her konuda uzman desteğinden yararlanabilirsiniz. Kombi montaj servisi olarak tüm kombi marka ve modellerinin en verili şekilde çalışması için kurulum, bakım ve onarım hizmetleri sunulmaktadır. Sertifikalı uzman ekiplerimiz tarafından tüm yaşam alanlarında kombi montajlarının yapılması sağlanmaktadır.  

Kombi Montajı Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kombi montajı yaparken hem çevre güvenliği ve sağlığı hem de verimlilik açısından birçok detaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Kombi montajına ve kullanımına dair belirlenen standartlara göre kurulum işlemlerinin yapılması son derece önemlidir. Kombi montaj aparatları ve sabitleme seçeneklerinden baca ayarlamalarına kadar birçok unsur bu kapsamda değerlendirilecektir.

Kombi montajında dikkat edilmesi gereken unsurlardan bazıları kısaca şunlardır:

 • Kombinin takılacağı yerin seçimine dikkat ederek en uygun yerin seçilmesi ve baca borusunun uzun olmayacağı mesafede montajın yapılması.
 • Asit buharı olan ortamlara montajın yapılmaması.
 • Donma riskinin bulunduğu alanlardan kaçınmak.
 • Kombi kenarlarında en az 10 cm kadar olası arızalar için müdahale payının bırakılması.
 • Kombi ve baca montajına dair standartlara uyulması vb.

Kombi montajında dikkat edilmesi gereken unsurlar sayesinde kombinin uzun süre yüksek verimlilikle kullanılması sağlanmaktadır. Kombi montajı yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar ısı verimliliği ve güvenlik açısından hayati öneme sahiptir.

Kombi Montaj Kuralları Nelerdir?

Kombi montajının yapılabilmesi için bazı standartlara uyulması gerekecektir. Konuya ilişkin resmi kurumlarca belirlenen ilgili yönetmeliklere göre montaj işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Özellikle bacanın temiz ve iyi bir çekişe sahip olması ve baca standartlarının da buna göre belirlenmesi gerekmektedir. Baca kanalı müstakil tipte olmalıdır. Her cihaz bu kapsamda ayrı bacaya bağlanarak montaj yapılması gerekir. Adi şönt tipi baca kanlı kesinlikle kullanılmamalıdır. Atık gaz çıkış boruları, kapı, pencere ve en az 20 cm mesafede olacak şekilde yerleştirilmesi gerekmektedir.

Yoğuşmalı kombi montaj kuralları başta olmak üzere tüm kombi modelleri ve markaları için kurumsal firmamızdan destek alarak montaj işlemlerinin güvenle yapılması sağlanmaktadır. Kombi montajında belirlene ölçülere ve kurallara göre işlem yapılması hayati öneme sahiptir. Türkiye’de yaşam alanlarında en çok tercih edilen sistemlerden biri olan kombi ve doğalgaz sistemleri kapsamında farklı kurallar uygulanmaktadır.

Profesyonel Kombi Montaj Servisi

Kombi montajı uzmanlık gerektiren bir iştir. Bu nedenle montaj işlemlerini yapacak kişilerin mutlaka belirli bir profesyonelliğe sahip olması beklenir. Kombi montaj ölçüleri kapsamında belirlenen standartlara göre kurumsal firmalar tarafından işlem yapılması gerekecektir. Bu kapsamda hiçbir adımın atlanmaması gerekmektedir.

Profesyonel kombi montaj servisi olarak Alim Teknik tüm bu süreci sizin için çok daha güvenli hale getirmektedir. Kombinin uzun yıllar verimli şekilde çalışmasını sağlamak için montaj işlemlerinin profesyonel kişilerce yapılması gerekmektedir. Alanında uzman, sektör deneyimine sahip ve sertifikalı ekiplerimiz tarafından kombi montajı, bakımı ve tamiri yapılmaktadır. Ayrıca garantili yedek parça hizmetlerinden de yararlanarak olası birçok arızaya karşı en hızlı çözüm önerilerinden yararlanmanız mümkündür.  

Kurumsal Kombi Montaj ve Bakım Hizmetleri

Kombi montajının yapılmasının ardından tavsiye edilen süreler içinde bakımlarının yapılması gerekecektir. Düzenli olarak bakımları yapılmayan kombilerin zaman içinde çok daha yüksek maliyetlere sahip bazı arızalarla karşılaştıkları görülmektedir. Kombi yer seçimi başta olmak üzere montaj işlemlerinde dikkat edilecek her husus cihazın uzun yıllar en yüksek verimlilik ve en iyi performans ile çalışmasını sağlayacaktır.

Kombi montajının dışında, cihaz bakımı, kombi tamiri ve garantili yedek parça hizmetlerinin tümü için özel kombi montaj servisi hizmetlerimizden gönül rahatlığı ile faydalanabilirsiniz. Güvenli şekilde montajın yapılmasının ardından cihazınızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.  

Sıkça Sorulan Sorular

Servis ekibimizin adresinizde arıza tespiti yapabilmesi için gereken min. ücret alınır,

Ancak arıza tespiti sonrasında işçilik veya parça değişimi gereken konularda müşterilerimizin işi onaylaması durumunda servis ücreti alınmayacaktır.

Çalışma saatlerimiz koşullara göre değişiklik göstermektedir acil arızalar durumunda 7/24 servis hizmetimiz mevcuttur tabi genel olarak saatlerimiz esnektir çoğu zaman 7/24 hizmet vermekteyiz

Haftanın 7 günü arıza durumunda servis hizmetimiz vardır pazar günleri dahil hizmet verilmekteyiz.

İşimiz standartlarındaki tüm belgelere sahibiz. Ekip arkadaşlarımızın yeterlilik belgeleri bulunmaktadır.

 1. Mesleki yeterlik belgeleri (Son Seviye)
 2. Usta öğreticilik belgesi
 3. Usta belgesi
 4. Kalfalık belgesi vs. belgelere sahibiz.

Tabi ki. Değişen parçaların durum ve şartlarına göre değişiklik gösteren koşullar çok önemli.  Bizim tarafımızdan değiştirilen parçalar için garanti ve kullanım süresi belirlenmektedir, yaptığımız tüm işlemler Alim Teknik garantisi altındadır.

Genel olarak tüm markalara hizmet veriyoruz.

Alim teknik marka ve modelinize göre arıza tespiti sonrasında garantili bir şekilde hizmet vermektedir. 

Bir çok marka için yeterlilik belgemiz bulunmaktadır.