Search
Close this search box.

Kombi Yedek Parça

Kombi Yedek Parça size özel fiyat, indirim ve kampanyalarla birlikte Alimteknik.com'da. deneyimli ve sertifikalı kadromuz sorularınız için sizi bekliyor!

Numaranızı Bırakın
Biz Sizi Arayalım !

Kombi Yedek Parça

Yaşam alanlarında günümüzde bir numaralı ısıtma sistemlerinden olan kombiler zaman içinde birçok arıza ile karşılaşmaktadır. Kombi yedek parça değişim hizmetleri ise bu kapsamda en sık başvurulan onarım yöntemlerinden biridir. Yedek parça değişimi avantajlı olabileceği gibi uzman olmayan kişilerce yapılması haline çok daha büyük maliyetlerle farklı arızaların ortaya çıkmasına neden olabilir. Kombi yedek parça değişimlerinde bu nedenle uzman servisler ile çalışmak son derece önemlidir.

Cihazlarının düzenli bakımlarını aksatmayan kişilerin yedek parça değişimini gerektirecek arızalar ile karşılaşma olasılıkları oldukça düşüktür. Yine de bazı durumlarda parça değişimine ihtiyaç duyulabilir. Alim Teknik ile çalışarak garantili yedek parça hizmetlerinden yararlanarak uzun süre kombinizi verimli şekilde kullanabilirsiniz. Yedek parça değişiminin yapılabilmesi için öncelikle yedek parça değişiminin hangi soruna bağlı olarak yapılacağının belirlenmesi gerekecektir. Özel kombi servisimizin hizmetlerinden yararlanarak uzun süre kombinizin yüksek verimlilikle kullanılmasını sağlayabilirsiniz.  

Kombi Yedek Parçası Nasıl Değişir?

Uzman bir kombi servisi tarafından kombi bakımı ve onarımı için yapılacak işlemler sonrasında arızalanan parçaların değişip değişmeyeceğine karar verilebilir. Cihazın garanti kapsamında yer alması halinde bu süreç çok daha kolay bir şekilde tamamlanmaktadır. Kombi yedek parça değişimlerinin yapılmasında değişecek parçalara göre işlem yapılması gerekmektedir.

Kombi yedek parça değişim işlemleri için kısaca şu adımlar izlenebilir:

 • Arızanın kaynağı tespit edilir.
 • Arızalanan parça bulunur ve bağlantı parçalar kontrol edilir.
 • Garantili yedek parçalar ile değişim yapılır.

Cihazlarında parça değişimini gerektirecek arızalar yaşayan kullanıcılar için uzman desteğimiz sayesinde yedek parça konusunda sorunsuz değişimler sağlanmaktadır. Garantili ve orijinal yedek parçalar ile değişim yapılabildiği gibi üretimi bulunmayan parçalar için marka ve modele en uygun ve yüksek kalite standartlarına sahip diğer parçalar tercih edilir. Bu sayede kombinin ilk günkü performansı ile değişen parça sayesinde çalışması sağlanmaktadır. Bosch kombi yedek parça hizmeti başta olmak üzere tüm kombi marka ve modellerinin yaşadığı parça arızalarının çözümünde kurumsal firmamızdan destek alabilirsiniz.  

Kombi Yedek Parça Nereden Alınır?

Kombi yedek parçalarının üretimi, dağıtımı, satışı ve değişimi farklı firmalar tarafından yapılabileceği gibi aynı firmalar tarafından da yapılabilir. Bu kapsamda özel kombi servisi olarak kombi ile ilgili her konuda profesyonel çözümlere sahip olan firmamızdan destek alabilirsiniz. Garantili yedek parçalar ile cihazınızda arızalanan parçaların değişimini sağlıyoruz. Parça değişimi sonrasında kombiniz en iyi performans ve yüksek verimlilik ile çalışmaya devam edecektir.

Kombilerin ömrünü tamamlaması ve birden çok önemli parçanın arızalanması halinde kombi yedek paraları ile değişim yapmak zaman zaman yüksek maliyetlere neden olabilir. Bu maliyetlerle karşılaşmamak için düzenli bakım hizmetlerinin yapılması oldukça önemlidir. Cihazlarında bu tür sorunlar yaşayan kişilerin komple cihaz değişimi gibi yöntemlere başvurması da zaman zaman gerekli olabilmektedir. Kombi yedek parça çözümlerinde de her zaman kurumsal destek sunan firmamız tarafından yedek parça değişimleri büyük bir profesyonellik ile gerçekleştirilmektedir. Kombi yedek parça satış yerleri arasında daima güvenilir firmalar ile çalışan firmamızdan kurumsal destek almaya hemen başlayabilirsiniz.

Kombi Yedek Parça Değişimlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kombi yedek parça değişimleri başta olmak üzere benzer tüm sistemler için parça değişimi yapılacağında birçok detaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle parçanın orijinali ile uyumlu olması dikkat edilmesi gereken en temel unsurdur. Kombi her parçanın tek başına işlevsel özelliklere sahip olduğu ve aynı zamanda birbiri ile bağlantılı olan bir yapıdadır. Bu nedenle tek bir parça değişiminde bile diğer parçalar ile uyumuna dikkat edilmesi gerekecektir.

Kombi yedek parça değişimi yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlardan bazıları kısaca şunlardır:

 • Cihaz marka ve modeli ile değişimi yapılacak parçanın tam uyum göstermesi.
 • Kaliteli ve garantili yedek parçaların kullanılması.
 • Deneyimli ve uzman ustalar tarafından parça değişiminin yapılması vb.

Yedek parçanın cihaz için verimli olması ve yüksek performans sunması beklenmektedir. Kombi yedek parça çözümlerinde profesyonel destek alabileceğiniz uzmanlarımız en kısa sürede yedek parça değişimlerinin yapılmasını sağlamaktadır.  

Hangi Durumlarda Kombi Yedek Parça Değişimleri Yapılır?

İç mekan ısıtması ve sıcak su gibi yaşam alanları için son derece önemli olan kombiler zaman zaman arızalanmaktadır. Bu arızalar çoğu zaman bakımlarının aksatılması halinde veya ömrünü tamamlaması ile ortaya çıkar. Buna ek olarak kullanıcı hatalarından kaynaklı sorunlara da rastlanmaktadır. Cihazlarda meydana gelen bu tür arızaların çözümünde parça değişimleri gerekebilir.

Kombi arızalarının tamirinde yedek parça değişimini gerektiren ve en çok değişen yedek parçalar arasında şunlar yer almaktadır:

 • Kart Değişimi
 • 3 Bar vana
 • Genleşme Tankı
 • Akış Şalteri
 • Hava Prosestatı
 • Baca Fanları
 • Üç Yollu Gruplar vb.

Hangi parçanın değiştirileceğine karar vermek için arızanın kombi uzmanlarımız tarafından tespit edilmesi gerekmektedir. En iyi kombi yedek parça toptancıları aracılığıyla cihazınız ile en uyumlu ve kaliteli yedek parçayı kullanıyoruz.

Kombi Yedek Parça Değişimi Avantajları Nelerdir?  

Yedek parça değişiminin sadece kombiler için değil hemen hemen tüm sistemler için birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlar arasında özellikle çok daha düşük maliyetlere sahip olması ilk sırada yer almaktadır. Buna ek olarak verimli şekilde çalışmayı sürdürmesi için de bu tür tamir yöntemlerine başvurulması gerekmektedir.

Kombi yedek parça değişiminden kullanıcıların elde edecekleri faydalardan bazıları kısaca şunlardır:

 • Kombinin ömrü uzatılabilir.
 • Çok daha az maliyetlerle tamir gerçekleştirilir.
 • Kombinin verimliliği artırılır.

Eskiyen parçaların yenileri ile değiştirilmesinin ardından uzun bir süre daha kombinizden en iyi verimle yararlanmanız sağlanacaktır. Özellikle kaliteli yedek parçalar kullanarak bu hizmeti sağlayan firmamız tüm cihazların ilk günkü performansı ile çalışmasına destek vermektedir. Online kombi yedek parça hizmetlerinden ziyade Alim Teknik gibi kurumsal firmalar ile çalışarak çok daha kaliteli sonuçlar elde etmeniz mümkündür.

Garantili Kombi Yedek Parça Servisi

Yedek parça tercihlerinde garanti son derece önemlidir. Garantili yedek parçaların kullanımı olası bir arıza durumunda çok yüksek ücretler ödemek zorunda kalmadan değişimin yapılmasını sağlar. Bu sayede her bütçe için uygun çözümler de sağlanmış olur.

Baymak, Viessmann, Demir Döküm, Alarko, Arçelik ve daha birçok önde gelen kombi markasının yedek parça çözümleri, bakım, onarım ve montaj gibi tüm hizmetler için profesyonel destek alabileceğiniz servisimiz her zaman en uygun çözüm önerilerini sunmaktadır. ECA kombi yedek parça değişim işlemleri dahil tüm kombi markalarında uzman desteğimiz devam ediyor.

Kombi Yedek Parça Fiyatları Nedir?

Kombi arızalarına göre değişmesi gereken parçaların işlevsel özelliklerine ve üretim maliyetlerine göre ücretleri de artmaktadır. Beyin olarak tanımlanan kart değişimleri başta olmak üzere birçok parçanın değişiminde bu nedenle farklı ücretler uygulanmaktadır. Tercih edilecek yedek parçaların türüne göre en uygun fiyat avantajları uygulanmaktadır.

Kombinin verimli bir şekilde çalışması ve uzun ömürlüğünün sağlanması için profesyonel destek alacağınız servisimiz sizin için en iyi kombi yedek parça çözümlerini sunmaktadır. Bu sayede en basit bakım ve onarım hizmetleri için bile yüksek ücretler ödemek zorunda kalmadan kombi yedek parça hizmetini Alim Teknik güvensiyle alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Servis ekibimizin adresinizde arıza tespiti yapabilmesi için gereken min. ücret alınır,

Ancak arıza tespiti sonrasında işçilik veya parça değişimi gereken konularda müşterilerimizin işi onaylaması durumunda servis ücreti alınmayacaktır.

Çalışma saatlerimiz koşullara göre değişiklik göstermektedir acil arızalar durumunda 7/24 servis hizmetimiz mevcuttur tabi genel olarak saatlerimiz esnektir çoğu zaman 7/24 hizmet vermekteyiz

Haftanın 7 günü arıza durumunda servis hizmetimiz vardır pazar günleri dahil hizmet verilmekteyiz.

İşimiz standartlarındaki tüm belgelere sahibiz. Ekip arkadaşlarımızın yeterlilik belgeleri bulunmaktadır.

 1. Mesleki yeterlik belgeleri (Son Seviye)
 2. Usta öğreticilik belgesi
 3. Usta belgesi
 4. Kalfalık belgesi vs. belgelere sahibiz.

Tabi ki. Değişen parçaların durum ve şartlarına göre değişiklik gösteren koşullar çok önemli.  Bizim tarafımızdan değiştirilen parçalar için garanti ve kullanım süresi belirlenmektedir, yaptığımız tüm işlemler Alim Teknik garantisi altındadır.

Genel olarak tüm markalara hizmet veriyoruz.

Alim teknik marka ve modelinize göre arıza tespiti sonrasında garantili bir şekilde hizmet vermektedir. 

Bir çok marka için yeterlilik belgemiz bulunmaktadır.