Search
Close this search box.

Mazot Brülör Servisi

Mazot Brülör Servisi olarak deneyimli kadromuzla iletişime geçerek mazot brülör bakım, onarım, parça değişimi ve temizliği işlerinizi uygun fiyat avantajı ile yaptırabilirsiniz.

Numaranızı Bırakın
Biz Sizi Arayalım !

brülör servisi

Mazot Brülör Servisi

Isıtma sistemlerinde yaşanabilecek problemlere en kısa sürede çözüm üretmek isteyenler mazot brülör servisi desteğimizden yararlanabilirler. Kurulduğu günden bu yana müşteri memnuniyeti odaklı hizmetler sunan firmamızda uygun fiyat ve kaliteli işçilik desteği vardır. Bu sayede bütçenize en uygun koşullarda ısıtma tesisatında meydana gelebilecek sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Alim Teknik olarak sektörde uzun yıllar boyunca kaliteli ve güven odaklı hizmetlerimize devam etmekteyiz. Deneyimli  mazot brülör servisi ustalarımızla iletişime geçerek mazot brülör bakım, onarım, yedek parça değişimi ve temizliği işlerini uygun fiyatlarla yaptırabilirsiniz.

Mazot Brülör Nedir, Ne İşe Yarar?

Brülör, yakıtın hava ile uygun duruma getirilerek karıştırılması ve yakılmasını sağlayan cihazdır. Isıtma sistemlerinde sık sık karşımıza çıkan mazot brülör, kazan dairelerinde kullanılan bir sistemdir. Brülör çeşitli ısıtma sistemlerinde farklı yakıt türleri ile çalışabilir. Mazot brülör de mazotun hava ile ideal biçimde karıştırılarak yakılmasını kolaylaştırır. Kalorifer ve kombi kazanlarında en önemli parça olan brülör kazanın ebatlarına ve ısıtma ihtiyaçlarına uygun seçilmelidir. Firmamız, ısıtma ve  mazot brülör servisi sektöründe uzun yıllar boyunca kazandığı deneyimi mazot brülör bulunan sistemlerde de başarıyla uygulamaktadır. Hem maliyet bakımından yüksek masraflarla karşılaşmamak hem de can güvenliğini riske atmamak için mazot brülör arızaları konusunda dikkatli olunmalıdır.

Mazot Brülör Bakımı Nasıl Yapılır?

Tesisatta herhangi bir sorunla karşılaşmamak için mazot brülör bakımının düzenli aralıklarla ve işinde uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Periyodik bakımları yapılmayan mazot brülör sistemlerinde ne yazık ki yüksek maliyetli arızalar meydana gelebilir. Bu nedenle bakım sürecini aksatmamak ve deneyimli kişilerden destek almak çok önemlidir. Tesisatın sorunsuz çalışmasında mazot brülör bakımı yapılırken bazı kriterlere dikkat edilmelidir. Tecrübeli mazot brülör servisi ustalarımızın mazot brülör sistemlerinde yaptığı bakım şu süreçlerden oluşur:

 • Brülör sisteminde yakıt, su ve buhar borularındaki kaçaklar kontrol edilir.
 • Ocak içi kontrol edilerek kül, kurum ve yakıt tortuları temizlenir.
 • Yakıt tankı çıkışında bulunan filtreler kontrol edilir.
 • Kazan içi, duman yolları ve gaz kanallarında deformasyon olup olmadığı incelenir.
 • Isıtma sistemi brülör rölesi tamir edilir.

Deneyimli ve alanında uzman tesisat ustalarına ihtiyaç duyduğunuzda hemen ekibimizden destek alabilirsiniz. Mazot brülör bakımı ve onarımında güvenilir çözümlere ulaşmak için doğru adrestesiniz. Mazot brülör servisi Ustalarımız bakım ve onarım süreçlerinde mazot brülör için gerekli olan tüm teknolojik ekipmanlarla birlikte çalışmaktadır. Tecrübeli ustalarımızla iletişime geçerek uygun maliyetlerle mazot brülör bakımı yaptırdığınızda daha yüksek maliyetli sorunlarla karşılaşma riskiniz ortadan kalkar.

Mazot Brülör Bakımı Temizliği Yapılır?

Isıtma sisteminin uzun yıllar boyunca deforme olmadan çalışması için belirli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Sistem üzerindeki parçalar kontrol edilmediğinde ve gerektiğinde temizlenmediğinde deformasyona yol açabilir. Aşınan parçalar ise ısıtma sisteminin maksimum verimde çalışması önünde ciddi bir engeldir. Deneyimli  mazot brülör servisi ustalarımızdan destek alarak mazot brülör temizliği yaptırırken kaliteli işçilik hizmetinden yararlanabilirsiniz. Mazot brülör parçalarının temizliğinde şu işlemlere dikkat edilmelidir:

 • Brülör memesi 3-4 günde bir sökülerek mazotla yıkanmalı ve temizlenmelidir.
 • Brülör meme deliğini açarken zarar vermemek için tel kullanılmamalıdır.
 • Meme içine mazot doldurup parmakla bastırınca kolaylıkla açılan brülör temizliğine dikkat edilmelidir.
 • Fotosel temiz ve kuru bezle düzenli olarak silinmelidir.
 • Mazot brülör tesisatında ana depo çıkışındaki veya ısıtıcı içindeki filtreler 3-4 günde bir sökülüp temizlenmelidir.
 • Filtreler sökülürken giriş ve çıkış vanaları kapatılmalı, filtrelerin temizliğinde mazot kullanılmalıdır.
 • Günlük depo veya ana yakıt deposunun su ve tortu boşaltma vanası 2 haftada bir temizlenmelidir.
 • Ana yakıt deposunda biriken su ve tortu boşaltılmalıdır.
 • Tesisattaki elektrotların uçları haftada bir olacak şekilde mazota hafif batırılmış bir bezle nazikçe silinmelidir.
 • Türbülatörde oluşan zift düzenli olarak kontrol edilmeli ve tornavida yardımıyla temizlenip ayarlanmalıdır.
 • Mazot brülör tesisatında yanma kafası periyodik bakımdan geçmeli ve kurum tutmuşsa temizlenmelidir.

Mazot brülörünün kusursuz biçimde çalışması için düzenli bakım ve temizlik işlemlerinin önemi büyüktür. Belirli aralıklarla  mazot brülör servisi’mizden destek alarak uzman denetiminde tesisatınızı kullanabilirsiniz. Bu şekilde tesisatın kullanım ömrü daha uzun olur ve masraf çıkarmadığı için rahatlıkla kullanılabilir. Aradığınız kaliteli hizmetlere firmamızın kurumsal web sitesindeki telefon numarasını kullanarak hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Güvenilir Mazot Brülör Servis Hizmetleri

Türkiye’de en çok kullanılan ısıtma sistemlerinde brülör parçasının stabil biçimde çalışmasına dikkat edilmelidir. Brülör sisteminde meydana gelebilecek sorunlar genel ısıtma tesisatında çok ciddi masraflarla sorunlar çıkarabilir. Uzun yıllar boyunca sektörde güvenilir ve uygun fiyatlı mazot brülör servisi olarak hizmet veren firmamız, önde gelen markalarda kaliteli çözümler sunmaktadır. En çok tercih edilen ısıtma sistemi marka ve modellerinde deneyimli ekibimize güvenerek brülör bakım, onarım ve yedek parça desteği alabilirsiniz:

 • Viessmann brülör bakım ve tamiri
 • Baltur brülör bakım ve tamiri
 • Ecostar brülör bakım ve tamiri
 • Baymak brülör bakım ve tamiri
 • Buderus brülör bakım ve tamiri
 • Riello brülör bakım ve tamiri
 • Brox brülör bakım ve tamiri
 • Saacke brülör bakım ve tamiri

Türkiye’de mazot brülör tesisatlarında en çok kullanılan ve tercih edilen markalarda kaliteli servis desteği almak için en doğru adrestesiniz. Müşteri memnuniyetine büyük önem veren firmamızda yılın sadece belirli dönemlerinde değil 365 gün boyunca kaliteli  mazot brülör servisi hizmeti sunulmaktadır. Tesisatın masraf çıkarmadan çalışması için gerekli bakım ve temizlik işlerini düzenli olarak yaptırabilir ve uygun fiyat seçeneklerinden hemen yararlanabilirsiniz.

Mazot Brülör Tesisi Çalışma Kontrolü Nasıl Yapılır?

Brülörlü ısıtma sistemlerinin sorunsuz bir şekilde çalışması için tesisat içindeki tüm parçaların doğru yerleştirilmesi gerekir. Mazot brülör tesisi çalıştırırken deneyimli ustalardan destek almadığınızda hiç hesapta olmayan sorunlarla karşılaşma riskiniz vardır. Bu yüzden alanında uzman ve uzun yıllar boyunca kaliteli hizmet vermiş  mazot brülör servisi ustalarımızla tesisin çalışma kontrolünü yaptırabilirsiniz. Bu kontroller sırasında şu kriterlere dikkat edilir:

 • Tesisin çalışmaya hazır olup olmadığı kontrol edilir.
 • Tesistin çalışması için kazanda, yakıt tankında ve borularda sızıntı olmamalıdır.
 • Yakıt tankına yeterli miktarda yakıt konmalıdır.
 • Hidrometreden tesisattaki suyun seviyesi kontrol edilmelidir.
 • Isıtıcı ve brülör şalterleri açılmalıdır.
 • Yakıt ısınırken kuru bir bezle fotosel camı silinmeli ve brülörün tozu alınmalıdır.
 • Dış hava sıcaklığına göre kazan termostatı ayarlanmalıdır.

Bu süreçlerde işi deneyimli ve profesyonel hizmet kalitesine önem veren ustalardan almak istediğinizde firmamızı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Alim Teknik olarak uzun yıllar boyunca ısıtma sistemlerinde müşteri memnuniyeti odaklı hizmetler sunmaya devam etmekteyiz. Tecrübeli ve sektörün içinden yetişen ustalarımız brülör çalışma sistemlerinde meydana gelebilecek tüm bakım, onarım ve yedek parça işlerinde kaliteli işçilik sunmaktadır.

Uygun Fiyatlı Mazot Brülör Servisi Hizmetleri

Başka bir yerde kolay kolay bulamayacağınız kalitede tesisat desteği almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Mazotla çalışan ısıtma sistemlerinde brülör temizliğini ve bakımının büyük önem taşıdığı unutulmamalıdır. Yakıt sarfiyatını düşürmek ve maksimum ısınma verimliliği elde etmek için bu alanda tecrübeli ustalardan destek alınmalıdır. Müşteri memnuniyetine büyük önem veren firmamızda yılın 365 günü boyunca uygun fiyatlarla kaliteli hizmet sunulur. Sektörde adından sık sık söz ettiren ekibimizle iletişime geçmek için mazot brülör servisi telefon numarasını kullanabilirsiniz.

 

Daha ayrıntılı Bilgi Brülör Bakım Yönetmeliğine ve Brülör Bakım Servisine Göz Atabilirsiniz

Sıkça Sorulan Sorular

Servis ekibimizin adresinizde arıza tespiti yapabilmesi için gereken min. ücret alınır,

Ancak arıza tespiti sonrasında işçilik veya parça değişimi gereken konularda müşterilerimizin işi onaylaması durumunda servis ücreti alınmayacaktır.

Çalışma saatlerimiz koşullara göre değişiklik göstermektedir acil arızalar durumunda 7/24 servis hizmetimiz mevcuttur tabi genel olarak saatlerimiz esnektir çoğu zaman 7/24 hizmet vermekteyiz

Haftanın 7 günü arıza durumunda servis hizmetimiz vardır pazar günleri dahil hizmet verilmekteyiz.

İşimiz standartlarındaki tüm belgelere sahibiz. Ekip arkadaşlarımızın yeterlilik belgeleri bulunmaktadır.

 1. Mesleki yeterlik belgeleri (Son Seviye)
 2. Usta öğreticilik belgesi
 3. Usta belgesi
 4. Kalfalık belgesi vs. belgelere sahibiz.

Tabi ki. Değişen parçaların durum ve şartlarına göre değişiklik gösteren koşullar çok önemli.  Bizim tarafımızdan değiştirilen parçalar için garanti ve kullanım süresi belirlenmektedir, yaptığımız tüm işlemler Alim Teknik garantisi altındadır.

Genel olarak tüm markalara hizmet veriyoruz.

Alim teknik marka ve modelinize göre arıza tespiti sonrasında garantili bir şekilde hizmet vermektedir. 

Bir çok marka için yeterlilik belgemiz bulunmaktadır. 

Brülör servisi veya bakımları cihazın yakıtı ve çalışma şartlarına göre değişen bir unsurdur.

Genel olarak 6 ay bir ortalaması olmasının yanı sıra maksimum olarak da 1 yılı geçmemelidir.

Dediğimiz gibi çalışma şartlarına göre 3 ay da bir bakım yapılması gereken cihazlarda olabiliyor.