Search
Close this search box.

Sirkülasyon pompası

Sirkülasyon pompası arızaları Kombi, şofben ve klima gibi iklimlendirme elemanlarında veya ilgili problemlerde Alim Teknik her zaman yanınızda.

Numaranızı Bırakın
Biz Sizi Arayalım !

Sirkülasyon Pompa servisi Alim Teknik

Sirkülasyon Pompa Servisi

Hızlı ve güvenilir hizmet kalitesi ile öne çıkan sirkülasyon pompa servisi desteğimiz sayesinde ısıtma ve soğutma sistemlerini sorunsuz biçimde kullanabilirsiniz. Özellikle ısıtma ve soğutma sistemlerinde en önemli parçalardan biri olan sirkülasyon pompası çeşitli sebeplerden dolayı arızalanabilir. Sistemin stabil biçimde çalışmasında önemli görevi olan bu pompa, sıcak ya da soğuk suyun kapalı bir çevrimde devir daim yapmasını sağlar. Farklı kullanım alanlarına sahip bu pompanın özellikle iklimlendirme sistemlerindeki işlevi son derece önemlidir. Kombi, şofben ve klima gibi iklimlendirme elemanlarında sirkülasyon pompasıyla ilgili problem yaşadığınız zaman firmamızı tercih edebilirsiniz. Alim Teknik sayesinde tüm iklimlendirme cihazları en yüksek performansında çalışma imkanına ulaşabilir.

Sirkülasyon Pompası Nedir?

Isıtma ve soğutma devrelerinde kullanılan sirkülasyon pompasının çalışmasında sorunlar meydana geldiğinde tüm sistem arızalanabilir. Sıcak su sirkülasyon pompası ısıtma çevriminde kullanıldığı için suyun ısıtılıp kullanıma hazır hale getirilmesinde kritik öneme sahiptir. Kazan ve benzeri sıcak su üreticilerinde hazırlanan sıcak su sirkülasyon pompası sayesinde en uzak mesafedeki iklimlendirme cihazına bile ulaşabilmektedir. Dolayısıyla sirkülasyon pompası, hem ısıtma hem de soğutma sistemlerinde kullanılabilen kapalı sistem devir daim pompası olarak da tanımlanabilir. Bu durum bir çok alanda Sirkülasyon Pompa Servisine İhtiyaç duyulmasına sebep olmaktadır.

 

Sirkülasyon Pompa Servisi: Sirkülasyon Pompası Nerelerde Kullanılır?

Sıcak veya soğuk fark etmeksizin tüm iklimlendirme elemanlarında kullanılan sirkülasyon pompası geniş bir kullanım alanına sahiptir. Özellikle sıcak su sirkülasyon pompası, ısıtma sistemlerinde verimli sıcaklık elde etmede en önemli parçalardan biri olarak tanımlanır. Sıcak su sirkülasyon işlerinde kullanılan bu pompa şu ısıtma elemanlarında mevcuttur:

 • Kazan
 • Kat kaloriferi
 • Duvar tipi yoğuşmalı kazan
 • Şofben
 • Kombi

Bunun gibi sıcak su üreticilerinde bulunan sirkülasyon pompası sayesinde dolaşıma alınan su verimli bir şekilde kullanılabilir. Öte yandan sirkülasyon pompası soğutma ünitelerinde de en çok işlevsel özelliklere sahip bir ekipmandır. Soğuk su sirkülasyon pompası ise daha çok chiller grubu soğutma ünitelerinde kullanılır. Ayrıca soğutma kulesi gibi soğuk su üreticilerinden alınan su, tesisatın son noktasındaki fan coil ya da klima santraline kadar iletilebilir. Her iki pompa tipi de iklimlendirme süreçlerinde kullanılan elemanlarda benzer işlevsel özelliklere sahiptir.

Sirkülasyon Pompa Servisi: Sirkülasyon Pompası Ne İşe Yarar?

Günümüzde sirkülasyon pompası tüm yaşam alanlarında iklimlendirme yapabilmek için en çok kullanılan parçaların başında gelir. Evlerde, işyerlerinde ve daha pek çok farklı yerde ısıtma – soğutma işlemlerinde sirkülasyon pompası kullanılabilir. Ürünün farklı modellerde üretilmesi endüstriyel alanda kullanım avantajı da sağlamaktadır. Endüstriyel sirkülasyon pompası, daha geniş çapta sıcak veya soğuk su devir daim yapabildiği için kapasitesi geniştir. Kullanım alanı itibarıyla iki farklı işleve sahip olan sirkülasyon pompasının arızlarında firmamızın deneyimli ustalarından profesyonel destek alabilirsiniz.

Sıcak su sirkülasyon pompasının temel işlevi kazan tiplerinde sıcak su üreticilerinin hazırladığı sıcak suyun devir daim edilmesini sağlamaktır. Kazana mesafe olarak en uzak noktada bulunan radyatör, fan coil, eşanjör gibi ısı değiştiriciye kadar sıcak su iletimi yapar. Buna benzer şekilde soğutma devresinde kullanılan sirkülasyon pompası da tesisatın son noktasındaki klima santraline soğuk su iletilmesinden sorumludur. Bütçenizi yormayan fiyatlarla sirkülasyon arıza tamiri ve servis hizmetlerini almak için en doğru yerdesiniz. Hemen sirkülasyon pompa servisi hizmeti sunan firmamızın iletişim bilgilerini kullanarak ihtiyacınız olan profesyonel desteğe ulaşabilirsiniz.

Sirkülasyon Pompası Modelleri

İklimlendirme elemanlarında en sık kullanılan parçalardan biri olan sirkülasyon pompası, 2 farklı modele sahiptir. Her iki pompa modelinde de sirkülasyon yapabilmek için kapsamlı teknolojiler kullanılmaktadır. Klima veya kazanlarla birlikte kullanılan sirkülasyon pompası çeşitleri şunlardır:

 • Islak rotorlu sirkülasyon pompası modelleri
 • Kuru rotorlu sirkülasyon pompası modelleri

Bu çeşitlerde ıslak rotorlu sirkülasyon pompası, pompanın rotor kısmının dış çeperinde sıcak su dolaştırma prensibiyle çalışır. Pompada basınçla hazırlanan bu su aynı zamanda pompanın soğumasında da etkilidir. Motor soğutması akışkan sıvı ile sağlandığı için kuru rotorlu sirkülasyon pompalarına göre daha sessiz ve stabil çalışır. Ancak bu sirkülasyon pompalarında insanları rahatsız edici düzeyde gürültü çıkıyorsa, bir an önce bakım sürecinden geçmesi gerekir. Aynı zamanda sirkülasyon pompasının çalışırken çok gürültü çıkarmasında montajının sağlam yapılmaması da etkili olabilir.

Sirkülasyon Pompa Servisi Montajı Nasıl Yapılır?

Sirkülasyon pompasının tesisatta başarılı bir şekilde işlevini yerine getirebilmesi için kusursuz biçimde monte edilmesi gerekir. Kuru rotorlu sirkülasyon pompası montajında motor soğutma sistemine uygun bir yaklaşım benimsenmesi önemlidir. Çünkü kuru rotorlu sirkülasyon pompa modellerinde motor ile hidrolik bağlantısı kurulmalıdır. Yaşam alanında en ideal iklimlendirme çözümlerine en kısa sürede ulaşmak istiyorsanız firmamızdaki deneyimli ustalardan profesyonel destek alabilirsiniz. Başka bir yerde kolay kolay bulamayacağınız işçilik kalitesinde sirkülasyon pompası montajı yaptırabilmek için en doğru yerdesiniz. Her biri Sirkülasyon pompası servisi sektörünün içinden yetişmiş deneyimli ustalarımız kısa sürede sirkülasyon pompasını sistem içinde aktif kullanıma alabilmektedir.

Sirkülasyon Pompa Servisi:  Bakım ve Temizlik

Isıtma tesisatında yaşanan sorunların başında radyatörlerin ısınmama sorunu gelir. Ayrıca radyatör sistemden ses gelmesi de sık karşılaşılan problemler arasındadır. Bu sorunlar suyun içinde var olan hava yüzünden meydana gelebilir. Özellikle ısıtma sistemlerine ilk defa su basıldığında radyatördeki borularda hava sıkışabilir. Bu tür işlemlerde deneyimli ustalarımıza güvenerek sirkülasyon pompa bakımı yaptırabilirsiniz. Bütçenizi yormayacak fiyat seçenekleri ile yaptıracağınız bu hizmetler sayesinde iklimlendirme elemanlarının kullanımında herhangi bir problemle karşılaşmazsınız. Her türlü sirkülasyon pompasının bakım ve temizlik süreçlerinde kaliteli sonuçlara ulaşabilmek için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Sirkülasyon pompasının belirli aralıklarla temizlenmemesi de sistemde ciddi problemlere yola açabilir. Özellikle pompanın aşırı aşınmasından kaynaklanan sorunlar sistemin sağlıklı çalışmasını engelleyebilir. Eğer sirkülasyon pompasına toz veya kir kaçmışsa gürültülü çalışmasına neden olabilir. Gürültülü çalışmanın arkasında motordan kaynaklanan bir sorun olması da mümkündür. Bazen pompa değişimi ile sorun çözülebilir fakat daha uygun maliyetli çözümlere ulaşmak isteyenler için sirkülasyon pompası temizliği daha faydalıdır. Bütçenizi yormadan sistemin sorunsuz biçimde çalışmasını istiyorsanız en doğru adreste, Alim Teknik Sirkülasyon Pompa Servisindesiniz. Hemen deneyimli Sirkülasyon Pompa Servisi ustalarımızla iletişime geçerek kaliteli hizmet alabilirsiniz.

Sirkülasyon Pompa Havası Nasıl Alınır?

Sirkülasyon pompasının stabil biçimde çalışabilmesi için sistemsel bakımının eksiksiz yapılması gerekir. Sirkülasyon pompası bakımında en önemli işlemler arasında pompa havasının alınması öne çıkmaktadır. Deneyimli Sirkülasyon pompası Servisi ustalarımızın desteği ile sirkülasyon pompası içindeki havayı boşaltarak sistemin daha stabil biçimde çalışması sağlanmalıdır. Sirkülasyon pompa havası alınırken şu işlemlerin sıralamasına dikkat edilmelidir:

 • Tesisata su basılmadan evvel radyatörler, bağlantılar, vana bağlantıları, radyatör tapaları kontrol edilmelidir.
 • Tesisat parçalarında herhangi bir gevşeme varsa sıkılmalıdır.
 • Havayı almak için purjör üzerindeki plastik parçayı döndürmek ve aşağı konuma getirmek yeterlidir.
 • Hava çıkışı sırasında su fışkıracağı için önlem alınmalıdır.
 • Sirkülasyon pompası çalışırken gürültü yapıyorsa pompa tıkanmış olabilir ve değiştirilmesi gerekebilir.

Bu tür işlemlerde kaliteli işçilik ve güvenilir hizmet veren ustaları arıyorsanız en doğru yerdesiniz. Uzun yıllar boyunca tesisatçılık yapan ve iklimlendirme elemanlarının tamirinde tecrübeli ustalarımız sayesinde sistemi maksimum verimde kullanabilirsiniz. Yaşam alanında ısıtma ve soğutma süreçlerinde büyük önem taşıyan sirkülasyon pompasıyla ilgili tüm desteği deneyimli ustalarımızdan alabilirsiniz. Hemen sirkülasyon pompa servisi iletişim bilgilerini kullanarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

Sirkülasyon Pompa Servisine Ulaşmak İçin: 

alim teknik 7 24 mn 1

Daha Ayrıntılı Bilgi İçin Bağımsız ve Ürünlere Göre Entegre Salmastrasız Devridaim Pompaları İle İlgili Çevreye Duyarlı Tasarım Gereklerine Dair Tebliğ yönetmeliğine ve Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliğine Bakabilirsiniz

Sıkça Sorulan Sorular

Servis ekibimizin adresinizde arıza tespiti yapabilmesi için gereken min. ücret alınır,

Ancak arıza tespiti sonrasında işçilik veya parça değişimi gereken konularda müşterilerimizin işi onaylaması durumunda servis ücreti alınmayacaktır.

Çalışma saatlerimiz koşullara göre değişiklik göstermektedir acil arızalar durumunda 7/24 servis hizmetimiz mevcuttur tabi genel olarak saatlerimiz esnektir çoğu zaman 7/24 hizmet vermekteyiz

Haftanın 7 günü arıza durumunda servis hizmetimiz vardır pazar günleri dahil hizmet verilmekteyiz.

İşimiz standartlarındaki tüm belgelere sahibiz. Ekip arkadaşlarımızın yeterlilik belgeleri bulunmaktadır.

 1. Mesleki yeterlik belgeleri (Son Seviye)
 2. Usta öğreticilik belgesi
 3. Usta belgesi
 4. Kalfalık belgesi vs. belgelere sahibiz.

Tabi ki. Değişen parçaların durum ve şartlarına göre değişiklik gösteren koşullar çok önemli.  Bizim tarafımızdan değiştirilen parçalar için garanti ve kullanım süresi belirlenmektedir, yaptığımız tüm işlemler Alim Teknik garantisi altındadır.

Genel olarak tüm markalara hizmet veriyoruz.

Alim teknik marka ve modelinize göre arıza tespiti sonrasında garantili bir şekilde hizmet vermektedir. 

Bir çok marka için yeterlilik belgemiz bulunmaktadır.