Search
Close this search box.

Şofben Servisi

Kurumsal kombi ve şofben servisimiz ile ihtiyacınız olan her anda uzman desteğimizle yanınızdayız.

Numaranızı Bırakın
Biz Sizi Arayalım !

Şofben Servisi

Şofben doğalgaz ya da LPG ile çalışan ve yaşam alanlarında sıklıkla tercih edilen bir cihazdır. Zaman zaman bu cihazlarda yaşanan arızaların çözümü için kurumsal şofben servisi ile çalışmak gerekecektir. Uzman desteğimizden yararlanarak şofben kullanımına çok daha verimli şekilde devam etmeniz mümkündür. Banyo şofbeni çalışma sistemi itibariyle birçok yönden avantajlıdır. Sıcak su temin etme konusunda önemli çözümler sunan şofben, bakım ve onarım işlemlerinin aksatılması halinde birçok farklı tehlikeli sorunun ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Kurumsal kombi ve şofben servisimiz ile ihtiyacınız olan her anda uzman desteğimizle yanınızdayız. Şofben kullanımı günümüzde yaygın kullanım alanları sayesinde bakım ve onarım hizmetlerine olan ihtiyaç da oldukça yüksektir. Alim Teknik kurumsal güvencesi ile şofben arızalarında veya parça değişimlerine yönelik tüm hizmetler için uzman desteği sağlanmaktadır.

Şofben Nedir, Ne İşe Yarar?

Şofben, doğalgaz ya da LPG ile çalışan ve sıcak su elde edilmesini sağlayan bir sistemdir. Şofbeni çalıştırmak için gaz girişinden içeriye gazın ve soğuk su girişinden de suyun girmesi gerekmektedir. Tüpgaz kullanımına sahip şofbenler için gazın dedantörden açılması, doğalgaz kullanımında ise doğalgaz vanasının açılması gerekecektir. Soğuk su giriş vanasının da açılmasının ardından sistem çalışacaktır. Gerekli tesisat ve elektrik bağlantılarının yapılmasının ardından elektrikli şofbenlerin verimli şekilde kullanılması mümkündür.

Elektrik veya gazla çalışan şofbenler genelde hermetik ve bacalı şofben olarak ikiye ayrılmaktadır. Pratik kullanım avantajlarına sahip olmaları sayesinde yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Hermetik şofben bu alanda en sık tercih edilen çeşitleri arasında yer almaktadır. Genelde banyoda tercih edilen hermetik şofben, sıcak su ihtiyacının hızlı bir şekilde çözülmesini sağlar. İhlas şofben servisi başta olmak üzere en çok tercih edilen şofben marka ve modelleri için kurumsal servis hizmetlerimizden güvenle yararlanabilirsiniz.

Hermetik Şofben Arızaları Nelerdir?

Hermetik şofbenlerin kullanım alanlarının yaygınlaşması ile bu alanda sunulan servis hizmetlerine karşı talep de artmıştır. Kullanıcıların çok sık yaşadıkları problemler temelde çok basit çözümlere sahiptir. Ancak basit hatalar nedeniyle yapılacak onarım hataları sonrasında yüksek maliyetler ve riskler ortaya çıkar. Sertifikalı uzmanlarımız tarafından ortaya çıkan tüm bu arızalar için çözümler sunulmaktadır.

Hermetik şofbenlerde yaygın olarak rastlanan arızalar arasında şunlar ilk sırada gelecektir:

  • Hermetik şofben ateşleme sorunu,
  • Hermetik şofben aşırı ısınma sorunu,
  • Hermetik şofbe iyonizasyon sorunu,
  • Hermetik şofben Prosestat açık devre arızası vb.

Ortaya çıkan arızaların her biri farklı hata kodları ile gösterilecektir. Bu hata kodlarına göre tamir işlemleri yapılır. Zaman zaman parça değişimleri gerekse bile bazı durumlarda arızalı parçanın doğrudan onarımı da yeterli olmaktadır. Demirdöküm fanlı hermetik şofben su ısıtmıyor ve hata veriyor gibi arızalar ile karşılaşan kullanıcıların kısa sürede çözüme kavuşmaları için özel kombi ve şofben servisimiz hizmet vermektedir. DemirDöküm başta olmak üzere tüm marka ve modeller için en iyi bakım ve onarım hizmetleri kurumsal servis güvencesi ile çözüme kavuşturulmaktadır.  

Hermatik Şofben Bakım ve Tamiri Nasıl Yapılır?

Yaşam alanlarında kullanımı oldukça yaygın olan hermatik şofbenler birçok yönden avantaj sağlar. Fan yardımı ile çalışarak sadece sıcak su sağlayan bu cihazlar zaman zaman arıza yapmaktadır. Farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan bu arızaların çözümünde ise profesyonel yardım alınması şarttır. Eğer düzenli bakımları yapılmazsa bu cihazlarda arızaların meydana gelme olasılığı oldukça yüksektir. Hermatik şofbenin temizliğinin yapılması, arızalarının tespit edilmesi ve genel ayarlarının yapılması veya sorun olup olmadığının kontrol edilmesi gibi işlemler bakım sırasında yapılmaktadır.

Hermatik şofben bakımında yapılan bazı işlemler kısaca şunlardır:

  • Gaz ve yanma devresindeki contaların durumu kontrol edilir.
  • Ateşleme ve iyonizasyon durumları kontrol edilir.
  • Gaz valflerine bakılır.
  • Fan ve diğer parçalar kontrol edilir.

Hermatik şofbenlerin sahip olduğu tüm parçaların birbiri ile tam uyumlu şekilde çalışması gerekecektir. Birçok farklı nedene bağlı olarak bu parçalarda zaman zaman arızalar görülebilir. Söz konusu arızaların ortaya çıkmaması için tavsiye edilen sürelerde bakımlarının yapılması son derece önemlidir. Şofben servisi olarak hermatik şofben diğer benzer cihazların bakım ve onarım hizmetlerini uzman kadromuz ile yapmaya devam ediyoruz.

En İyi Şofben Markası Hangisidir?

Marka ve modellere göre şofbenlerin özellikleri ve kalitesi değişmektedir. Gelişen teknoloji ile çok daha güvenli ve işlevsel hale getirilen şofbenler arasından cihaz tercihlerinin birçok farklı unsura bakılarak yapılması mümkündür. Baymak, DemirDöküm, İhlas gibi önde gelen şofben markalarını tercih ederek şofben kullanımı gerçekleştirmeniz mümkündür. En iyi şofben markaları dahil tüm marka ve modeller için kurumsal servis hizmetlerimiz devam etmektedir.

Kullanıcıların kendi ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre güvenilir firmaların tüm hermatik ve elektrikli şofbenlerini tercih etmeleri mümkündür. Şofben montajı, bakımı ve tamiri konusunda ihtiyaç duyulacak her konuda ise uzman desteğimizi tercih edebilirsiniz. Sektörün önde gelen özel kombi ve şofben servisi olarak hayatınızı kolaylaştıracak çözüm önerilerimizle destek vermeye devam ediyoruz.

Şofben Kullanmak Avantajlı Mı?

Şofben kullanımının avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Günümüzde sıcak su ve ısınma için tercih edilen hemen hemen her sistem gibi birçok değişkene göre bu avantaj ve dezavantajlar ortaya çıkar. Şofbenleri de avantajlarına ve dezavantajlarına göre elektrikli ve hermatik şofbeneler arasında kıyaslamak da mümkündür.

Arçelik şofben servisi hizmetleri ve diğer tüm markalar için uzman önerileri almak ve montaj, bakım ve onarım hizmetleri kapsamında merak ettiğiniz tüm konulardan destek alabilirsiniz. Diğer pek çok sistemde olduğu gibi avantajları kadar dezavantajlara da sahip olan şofbenler kullanım alanlarına göre değerlendirilebilir.  

Termosifon ve Şofben Arasındaki Fark Nedir?

Yaşam alanlarında sıcak su ihtiyacının karşılanması için kullanılan cihazlar arasında bazı farklar bulunmaktadır. Büyük ölçüde aynı görevi gören ve benzer işlevsel özelliklere sahip olan bu cihazlar ufak farklar ile ayrılmaktadır. Şofben tek bir musluğa su verirken termosifon birden fazla musluğa sıcak su verme özelliği ile dikkat çekmektedir. Sahip olduğu bu kullanım avantajları temel farkları belirlemektedir.

Her iki sistem arasında bir diğer fark ise sıcak su miktarıdır. Şofbenlerin genelde ani ısıtıcı yapısına sahip olması sürekli sıcak suya ulaşma imkanı sağlar. Termosifonlar ise üzerinden yer alan tank kapasitesine kadar sıcak su üretmektedir. Sıcak suyun azalması ile devir daim yapmaktadır. İçindeki sıcak su azalır ve ısınması için belirli bir süre beklenmesi gerekmektedir. Alim Teknik ve şofben hizmetlerinden yararlanarak tüm su ısıtma sistemleri hakkında uzman desteğinden yararlanabilirsiniz.  

Elektrikli Şofben Ne Kadar Elektrik Tüketir?

Sıcak su ihtiyacının karşılanmasında tercih edilen elektrikli termosifonların sıcaklık ayarları yaz ve kış ayalarına göre değişiklik gösterecektir. Ortalama 50 – 60 santigrat derece arasında bir seviyeden söz edilebilir. Kullanılan her bir saat için 2 KW elektrik harcamaktadır. Aylık kullanımda ise ortalama 60 KW tüketmektedir.

Su ısıtma sistemlerinde en tasarruflu yöntemler tercih edilerek bütçenizi koruyabilirsiniz. Şofben servisi olarak bütçenizle dost en avantajlı ısıtma sistemlerine yönelik montaj, bakım ve onarım hizmetleri ile garantili yedek parça seçeneklerini sizler için sunmaya devam ediyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular