Search
Close this search box.

Su Deposu Servisi

Su Deposu Servisi konusunda Alim Teknik olarak sektörde yıllardır kaliteli hizmet veren firmamız su deposu bakım ve onarım işlemlerinde de 7/24 yanınızda.

Numaranızı Bırakın
Biz Sizi Arayalım !

Su Deposu Servisi

Şantiye alanlarında veya çeşitli müteahhitlik işlerinde kullanılan su deposunun montajından sızdırmazlık testine kadar tüm işlemler su deposu servisi tarafından yapılır. Su depolarının işlevsel özelliklerine sahip olması için doğru yerde ve planlama yapılarak monte edilmesi gerekir. Bununla birlikte kullanım amacına uygun olmayan su depolarında zamanla çatlaklar veya başka problemler ortaya çıkabilir. Su deposunun kullanılamaz hale gelmesi durumunda en kısa sürede tamir ettirmek için deneyimli ekibimizden yararlanabilirsiniz. Alim Teknik olarak sektörde yıllardır kaliteli hizmet veren firmamız su deposu bakım ve onarım işlemlerinde de görev almaktadır.

Su Deposu Arızaları Neden Olur?

Su deposunda meydana gelen arızaların çeşitli sebeplere dayandıkları görülmektedir. Öncelikle su deposunun zemini sağlam bir şekilde hazırlanmamışsa, ilk başlarda problem yok gibi görünse de zamanla ciddi sorunlar meydana gelebilir. Bu yüzden su deposu montajı sırasında profesyonel kişilerden destek alınmazsa, deponun kullanımında çeşitli arızalar meydana gelebilir. Aynı şekilde su deposunun kullanım amaçlarına uygun bir şekilde kullanılmaması da malzemelerin kısa sürede deforme olmasına sebep olabilir. Deforme olan parçalar yüzünden su deposu sızdırmaya başlayabilir ve performans kaybına davetiye çıkarabilir. Çok yüksek tutarda tamir masrafları ile karşılaşmamak için su deposunun belirli aralıklarla sızdırmazlık testlerinden geçmesi gerekmektedir.

Su Deposu Sızdırmazlık Testleri

Su deposu modellerinin farklı amaçlarla kullanımı sırasında belirli bakım periyotlarından geçmesi gerekir. Sektörde uzun yıllar boyunca müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunan firmamızı seçerek su deposuyla ilgili problemleri önceden fark etme imkanına sahip olabilirsiniz. Su deposu sızdırmazlık testi yapılırken teknolojik ve güvenilir ekipmanlar kullanılmalıdır. Şirketimizde görev yapan deneyimli ustalarımız her periyodik bakım sırasında teknolojik ekipmanlar kullanarak su deposu sızdırmazlık testleri yapmaktadır. Test sonucuna göre depoda değiştirilmesi gereken parçalar veya tamir işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu sayede çok yüksek rakamdaki masraflar yerine daha uygun maliyetlerle su deposunu kullanabilirsiniz.

Profesyonel Su Deposu Montajı

Uzun yıllar boyunca müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren Alim Teknik firmamızda su deposuyla ilgili tüm işlemleriniz hızlı biçimde yapılır. Profesyonel işçilik sayesinde su deposunun kurulumu ve kullanım amacına uygun tasarımı da yapılmaktadır. Başka bir yerde kolay kolay bulamayacağınız fiyatlarla su deposu montajı yaptırmak için doğru yerdesiniz. Tecrübeli ekibimizden kaliteli işçilikle alacağınız hizmetler şunlardır:

 • Modüler su deposu kaynaksız kurulum işlemleri
 • Modüler su deposu contalı montajı işlemleri
 • Yer altı su deposu kurulumu
 • Prizmatik su deposu montajı
 • GRP su depoları montajı
 • Silindirik paslanmaz su deposu montajı
 • Su deposu demonte ve taşıma hizmetleri

Su deposu servisi sayesinde şantiyelerde veya çeşitli alanlarda su deposu kullanımı kolaylaşmaktadır. Bu depoları sorunsuz ve masrafsız bir şekilde kullanabilmeniz için kurulum sırasında parça montajına dikkat edilmelidir. Bazı montaj ekipleri ekstra vida kullanmamak için üst sac deliklerine eksik vida takabilmektedir. Bu tür durumlarda zamanla sızdırma problemleri meydana geldiği için firmamız gibi güvenilir hizmet veren ustaları tercih etmeniz önemlidir.

Su Deposu Montajı Nasıl Yapılır?

Farklı amaçlarla kullanıma hazırlanan su deposunun montajında ilk olarak taban saclarının birleştirilmesi gerekir. Saclar arasına suyun sızmasını engelleyen ve insan sağlığına zararlı olmayan maddeden kauçuk contalar yerleştirilir. Epidiem malzeme kullanılması montajı sırasında çok önemlidir. Contalar depo sacı ile aynı malzemeden olan çelik cıvatalar kullanılarak sıkıştırılır. Böylelikle yan panelleri yerleştirme aşamasına geçilir. Her panelin etrafına yine birinci sınıf kalitedeki epidiem contalar takılır ve montaj işlemi tamamlanır.

Su deposunun sağlam zemine oturtulması, uzun yıllar boyunca masraf çıkarmadan kullanım açısından çok önemlidir. Contaların işlemi büyük bir titizlikle yapılması gerekir. Bu konuda uzun yıllar boyunca müşteri memnuniyeti odaklı ve kaliteli işçilik hizmeti sunan deneyimli ustalarımızı tercih edebilirsiniz. Firmamızda her türlü marka ve ebattaki su deposunun montajı profesyonel biçimde yapılır. Su deposunda sağlamlık elde etmek için masraftan kaçınılmadan kaliteli malzemeler kullanılmalıdır.

Su Deposu Bakım Hizmetleri

Su deposunun maksimum verimde çalışması için belirli aralıklarla bakım süreçlerinden geçmesi gerekir. Özellikle beton zemin üzerine kurulan su deposu sistemlerinde zamanla betonda aşınma ve deformasyon gibi problemler ortaya çıkabilir. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak adına su deposunun bakımını aksatmadan ve işinde deneyimli kişiler tarafından yaptırmaya dikkat edilmelidir. Su deposu bakımında sadece sac kalitesine ve contaların sızdırma durumuna değil aynı zamanda zeminin kondisyonuna da bakılmalıdır.

Beton zemin bakımı yapılmadığı zamanlarda ağırlığı artan su deposunun zamanla zeminde aşınmalara yol açtığı bilinir. Deforme olan beton zemin yüzünden su deposunun dengesi kayabilir veya farklı bölgelerine aşırı yük binebilir. Bu tür durumlarda zamanla su deposunun işlevini yitirdiği görülür. Dolayısıyla zamanında bakım yapılmazsa kullanıma devam ettikçe daha büyük çaplı ve yüksek maliyetli sorunlarla karşılaşılması kaçınılmaz olmaktadır. Su deposu bakımı yaptırırken deneyimli ustalarımızdan kaliteli ve güvenilir hizmet alabilirsiniz.

Paslanmaz Çelik Su Deposu Tamiri

Su depolarının imalatında kullanılan malzemelerin kalitesi birbirinden farklı olabilir. Özellikle 100 ton su deposu ağırlığına sahip sistemlerde zamanla ağırlık artış göstereceği için malzemelerin dayanıklı olmasına özen gösterilmelidir. Zemin üzerine sağlam bir şekilde monte edilen paslanmaz çelik su deposu modellerinde yanlış kullanıma bağlı olarak bazı arızalar ortaya çıkabilir. İşte bu tür arızaların kısa sürede tespit edilip onarım işlemlerine geçilebilmesi için firmamızın deneyimli ustalarından destek alabilirsiniz. Her biri sektörün içinden yetişen tecrübeli ekibimiz paslanmaz çelik su depolarında meydana gelen arızaları tespit edip kısa sürede tamir edebilir. Son teknoloji ekipman ve malzeme kullanan ustalarımız sayesinde paslanmaz çelik su depoları daha uzun kullanım ömrüne sahip olabilir.

Su Deposu Tamirinde Kaliteli İşçilik ve Güvenilir Hizmet

Özellikle içme ve kullanma suyu olarak kullanılacak su depolarında düzenli aralıklarla bakım yapılması önemlidir. Su deposu montajı taban saçlarını birleştirme sürecinde dikkatli işçilik yapılmazsa, içme suyuna yabancı madde karışımı meydana gelebilir. Bu tür risklerle karşılaşmamak için her kullanım amacına uygun malzemelerden su deposu tamiri yapılmalıdır. Tamir sürecinde kaliteli işçilik ortaya koyan ustalarımız, bu özelliği sayesinde sektörde en çok tercih edilen servislerin arasında gösterilmektedir. Başka bir yerde kolay kolay bulamayacağınız kalitede su deposu hizmetlerinden yararlanmak için firmamızı tercih edebilirsiniz. Alim Teknik olarak faaliyetlerine devam eden firmamızda su deposu bakımı ve onarımı konusunda deneyimli ustalarımız görev yapmaktadır.

Garantili Yedek Parça Desteği

Genellikle açık alanlarda bulunan su depolarının malzeme kalitesi oldukça yüksektir. Buna rağmen zamanla aşınan veya deforme olan su depolarında bazı arızalar meydana gelebilir. Kurulduğu günden bu yana su deposu yedek parça desteği konusunda kaliteli hizmet sunan firmamızda uygun fiyatlarla aradığınız çözümlere ulaşabilirsiniz. Su depolarının tasarımında kullanılan parçaların kalitesi yeterince iyi değilse deforme olacağı için orijinal yedek parçalarla değiştirilmesi gerekir. Tüm marka ve modeldeki su depolarında kaliteli işçilik ve güvenilir tamir hizmeti sunan ustalarımızda aradığınız yedek parçaları bulabilirsiniz. Bu sayede su depoları uzun yıllar boyunca sorunsuz ve masrafsız biçimde kullanılabilir hale gelecektir. Garantili yedek parçalarla su deposu servisi hizmetlerimizden hemen yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

Sıkça Sorulan Sorular

Servis ekibimizin adresinizde arıza tespiti yapabilmesi için gereken min. ücret alınır,

Ancak arıza tespiti sonrasında işçilik veya parça değişimi gereken konularda müşterilerimizin işi onaylaması durumunda servis ücreti alınmayacaktır.

Çalışma saatlerimiz koşullara göre değişiklik göstermektedir acil arızalar durumunda 7/24 servis hizmetimiz mevcuttur tabi genel olarak saatlerimiz esnektir çoğu zaman 7/24 hizmet vermekteyiz

Haftanın 7 günü arıza durumunda servis hizmetimiz vardır pazar günleri dahil hizmet verilmekteyiz.

İşimiz standartlarındaki tüm belgelere sahibiz. Ekip arkadaşlarımızın yeterlilik belgeleri bulunmaktadır.

 1. Mesleki yeterlik belgeleri (Son Seviye)
 2. Usta öğreticilik belgesi
 3. Usta belgesi
 4. Kalfalık belgesi vs. belgelere sahibiz.

Tabi ki. Değişen parçaların durum ve şartlarına göre değişiklik gösteren koşullar çok önemli.  Bizim tarafımızdan değiştirilen parçalar için garanti ve kullanım süresi belirlenmektedir, yaptığımız tüm işlemler Alim Teknik garantisi altındadır.

Genel olarak tüm markalara hizmet veriyoruz.

Alim teknik marka ve modelinize göre arıza tespiti sonrasında garantili bir şekilde hizmet vermektedir. 

Bir çok marka için yeterlilik belgemiz bulunmaktadır. 

Su Deposu Servisi veya bakımları cihazın yakıtı ve çalışma şartlarına göre değişen bir unsurdur.

Genel olarak 6 ay bir ortalaması olmasının yanı sıra maksimum olarak da 1 yılı geçmemelidir.

Dediğimiz gibi çalışma şartlarına göre 3 ay da bir bakım yapılması gereken cihazlarda olabiliyor.