Su pompası servisi

Su pompası servisi sistemlerinizin yetki belgeli kadromuz tarafından yapılması, oluşabilecek arızalarda zaman, enerji ve para kaybetmenizi engelleyecektir.

Numaranızı Bırakın
Biz Sizi Arayalım !

Su Pompası Servisi

Su pompası günümüzde birçok farklı çeşide sahiptir. Bu çeşitliliği aynı zamanda kullanım alanlarının da genişlemesine neden olmuştur. Su pompası servisi çeşitlerine göre bakım ve onarı hizmetlerinin gerçekleştirilmesini sağlayacaktır. Bu alanda deneyimli ve uzman bir firma olarak daima yardım sağlıyoruz. Gelişen teknoloji sayesinde farklı mekanik sistemler ile birçok alanda kullanılan su pompası, düzenli bakım ve onarımlarının yapılmaması halinde ciddi arızalar neden olacaktır.

Suyun düşük basınçtan yüksek basınca kadar farklı şekilde hareket ettirilmesi ve özellikle evlerde ısınmadan diğer birçok farklı unsura kadar işlevsel özelliklere sahiptir. Basınçlı su pompası gibi farklı sistemlerin bakımında ve tamirinde yine birçok farklı işlem gerçekleştirilecektir.

Su Pompası Nedir, Ne İşe Yarar?

Temelde suyu taşımak için kullanılan mekanik bir sistem olarak tanımlanan su pompası, farklı mekanik sistemler ile ihtiyaç duyulan basınçlar ile suyun taşınmasında kullanılmaktadır. Mekanik kuvvetin fiziksel kaldırma ve sıkıştırma kuvveti ile itme prensibine dayalı olarak çalışmaktadır. Çalışma sisteminde olası arızaların yaşanması ise birçok farklı nedene bağlı olabilir.

Su pompasının uzun ömürlü olması ve ilerleyen dönemde yaşayacağı birçok arızaya karşı önceden bakım çalışmalarının yapılması önemlidir. Verimli şekilde çalışması açısından belirli dönemlerde genel bakımlar kapsamında su pompasına da bakılması gerekmektedir. Su pompası çeşitleri günümüzde oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu nedenle bakım ve onarımlarının yanı sıra parça değişimlerinde de farklılıklar görülecektir.

Su Pompası Arızası Neden Olur?

Su pompası arızasının ortaya çıkmasında birçok neden bulunmaktadır. Özellikle emme kısmında oluşan sızıntı durumunda istenen verimlilikle çalışmayacaktır. Emme hattının ve salmastra hatının kontrol edilmesi gerekebilir. Öte yandan eskimiş veya yanlış monte edilmiş bir kayış ve gergi, su pompasının durmasına neden olabilir. Su pompası zaman içinde parçalarının eskimeye bağlı olarak arıza vermesi muhtemeldir.

Su pompası arızası için uzman desteği almak isteyenlerin Alim Teknik ile kısa sürede tüm su pompası arızalarına çözüm bulması sağlanmaktadır. Sektöründe önde gelen özel servislerinden biri olan firmamızın uzmanlığından anında yararlanabilirsiniz. Tamir işlemlerinde arıza tespitinin yapılmasının ardından gerekli tamir adımları uygulanarak işlem tamamlanır.  

Su Pompası Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Su pompasının kullanıldığı sistemlerin durumuna göre farklı sürelerde bakım ve değişimlerinin yapılması gerekecektir. Aylık kontroller veya dönemsel kontrollerde de çoğu zaman yeterli olacaktır. Bakımlarının aksatılması halinde genelde su pompasının basıncı düşecektir. Bunun yanı sıra eskiyen parçalardan artık eskisi gibi verim alınamayacağı için yedek parça değişimlerinin yapılması gerekecektir.

Su pompasının bakımlarının zamanında ihmal edilmeden yapılmasının birçok yönden avantajı bulunmaktadır. Bilhassa uzun vadede karşılaşılacak çok daha maliyetli arızaların önceden önüne geçilmesi için belirli periyotlar ile yapılan bakımların aksatılmaması gerekecektir. Su pompası servisi arayışınızda her zaman profesyonel destek veren firmamızdan uzman desteği alarak ortaya çıkan arızaların giderilmesi sağlanmaktadır. Düzenli bakımları yapılan sistemlerin daha verimli şekilde çalışması sağlanacaktır. İlerleyen dönemde olası arızaların önlenmesinde de bu yöntemlerin tercih edilmesi önemlidir.  

Su Pompası Bakımı Nasıl Yapılır?

Su pompası bakımlarında tüm sistemin komple kontrollerinin sağlanması gerekmektedir. Artan talep sonrasında basıncın düşmeye başlaması sonucu pompanın hızı artmaktadır. Talep düştüğünde ise basınç artar ve doğru basınç seviyesine gelmek için pompanın hızı düşmektedir. Su pompalarında sık rastlanan basınç sorunlarının çözümünde düzenli bakım bu nedenle önemlidir.

Su pompasının bulunduğu alanda diğer parçalar ile olan etkileşiminin de kontrol edilmesi gerekmektedir. Genel bakım süreci içinde tüm parçalar kontrol edilerek bakım süreci başlatılacaktır. Su pompası bakımı ve onarım hizmetleri için güvenle tercih edebileceğiniz firmamız sayesinde sorunsuz bir şekilde su pompası sisteminin çalışması sağlanmaktadır. Bakımların aksatılmadan yapılması halinde olası birçok büyük çaplı arızanın engellenmesi sağlanacaktır.

Su Pompası Bakımı Yapmak Neden Önemlidir?

Su pompası bakımı yapılmadığı zaman suyun verimli basınçla iletilmesi sağlanamayabilir. Öte yandan devam eden süreçte birçok farkı sorun da ortaya çıkacaktır. Su pompasının düzenli olarak bakımlarının yapılmaması halinde ortaya çıkacak sorunların önceden engellenmesi için bakım sırasında değişmesi gereken birçok parçanın tespit edilmesi ve uyumlu olan yedek parçaları ile bakımlarının yapılması sağlanmalıdır.

Su pompası çeşitlerine göre ortaya çıkan arızaların giderilmesinde farklı yöntemler uygulanabilir. Su pompasının bakımının yapılmaması durumunda ortaya çıkan tüm arızaların çok daha büyük maliyetlerde sorunlar yol açması mümkündür. Bu nedenle aksatılmadan pompa bakımlarının yapılması sağlanmalıdır. Yüksek basınçlı su pompası bakımı ve onarımlarında olduğu gibi kullanım alanlarında göre her su pompasının düzenli bakımlarının yapılarak verimli sonuçlar alınması önemlidir.

Su Pompası Tamiri Nasıl Yapılır?

Su pompası tamirinin en iyi şekilde yapılması için uzman desteğine ihtiyaç duyulur. Kullanım alanlarına ve çeşitlerine göre başlangıç aşamasında arızanın kaynağının ve nedeninin bulunması gerekecektir. Suyun istenen verimlilik ile iletilmesinin sağlanması açısından su pompasının tamirinde farklı metotlar izlenmelidir. Zaman zaman yedek parça değişimlerinin de yapılması gerekebilir. Bu tür işlemlerin başarılı şekilde gerçekleştirilmesi için farklı yöntemler uygulanacaktır.

Su pompası tamirinde şu adımlar izlenecektir:

  • Arızanın tespit edilmesi,
  • Arızanın nedeninin belirlenmesi,
  • İlişkili parçalarda sorun olup olmadığı,
  • Uyumlu yedek parça değişimlerinin yapılması vb.

Tamir edilecek parçaların tespit edilmesinin ardından sorunun çözümü için kapsamlı çalışmaların yapılması gerekecektir. Bazı parçalar basit tamir işlemleri ile kullanılabilir hale getirilse de bazı parçaların kullanılabilir olması için yedek parça değişiminin yapılması gerekecektir. Alim Teknik tarafından su pompası tamirinde yapılacak tüm işlemlerde detaylı işlem yapılmaktadır. Yeniden istenen verimlilikle çalışması için tüm unsurlar baştan sona kontrol edilerek tamir işlemleri tamamlanabilir.

Su Pompası Garantili Yedek Parça Servisi

Yedek parça kullanımı sırasında marka ve model ile değişimi yapılacak yedek parçanın tam uyumu gözetilmelidir. Özellikle orijinallerinin kullanılması ilk tercih edilmesi gereken yöntemdir. Orijinal parçaların artın üretimde bulunmaması halinde uyumlu ve kaliteli diğer yedek parçaların tercih edilmesi de mümkündür. Garantili yedek parça çözümleri ile tüm su pompası arıza ve bakım hizmetleri kapsamında firmamızdan destek alabilirsiniz.

Yedek parça servisi olarak da tüm marka ve modeller için profesyonel destek sağlayan servisimiz, pompa yedek parça seçenekleriyle ihtiyaç halinde ilgili sistemin yeniden ilk günkü performansı ile çalışmasını sağlamaktadır. Su pompası arızalarının giderilmesinde tercih edilecek tamir yöntemlerinin sorunun kaynağına yönelik olması gerekecektir.  

Su Pompası Servisi Ücretleri Ne Kadar?

Su pompası bakım ve onarım hizmetleri ile yedek parça değişim hizmetlerinde farklı işlemler yapılmaktadır. Servis ücretlerinin belirlenmesinde tamir, bakım ve yedek parça hizmetlerinin kapsamında göre farklı fiyatlar belirlenecektir. Her bütçe için uygun seçeneklerin yer aldığı Alim Teknik hizmetleri sayesinde su pompası ile ilgili her konuda kurumsa destek alma şansına sahip olabilirsiniz.

Hayatın birçok farklı alanında önemli bir kullanım elde eden su pompasının bakım ve tamir işlemlerinde genel durumuna ve hizmet kapsamında göre servis ücretleri farklılık göstermektedir. Su pompası servisi fiyatlarında da her zaman kurumsal hizmet politikalarına sahip olan firmamızdan uzman desteği alabilirsiniz. Tüm tamir ve bakım hizmetleri için kurumsal yardım alabilirsiniz.  

Sıkça Sorulan Sorular

Servis ekibimizin adresinizde arıza tespiti yapabilmesi için gereken min. ücret alınır,

Ancak arıza tespiti sonrasında işçilik veya parça değişimi gereken konularda müşterilerimizin işi onaylaması durumunda servis ücreti alınmayacaktır.

Çalışma saatlerimiz koşullara göre değişiklik göstermektedir acil arızalar durumunda 7/24 servis hizmetimiz mevcuttur tabi genel olarak saatlerimiz esnektir çoğu zaman 7/24 hizmet vermekteyiz

Haftanın 7 günü arıza durumunda servis hizmetimiz vardır pazar günleri dahil hizmet verilmekteyiz.

İşimiz standartlarındaki tüm belgelere sahibiz. Ekip arkadaşlarımızın yeterlilik belgeleri bulunmaktadır.

  1. Mesleki yeterlik belgeleri (Son Seviye)
  2. Usta öğreticilik belgesi
  3. Usta belgesi
  4. Kalfalık belgesi vs. belgelere sahibiz.

Tabi ki. Değişen parçaların durum ve şartlarına göre değişiklik gösteren koşullar çok önemli.  Bizim tarafımızdan değiştirilen parçalar için garanti ve kullanım süresi belirlenmektedir, yaptığımız tüm işlemler Alim Teknik garantisi altındadır.

Genel olarak tüm markalara hizmet veriyoruz.

Alim teknik marka ve modelinize göre arıza tespiti sonrasında garantili bir şekilde hizmet vermektedir. 

Bir çok marka için yeterlilik belgemiz bulunmaktadır. 

Su Pompası Servisi veya bakımları cihazın yakıtı ve çalışma şartlarına göre değişen bir unsurdur.

Genel olarak 6 ay bir ortalaması olmasının yanı sıra maksimum olarak da 1 yılı geçmemelidir.

Dediğimiz gibi çalışma şartlarına göre 3 ay da bir bakım yapılması gereken cihazlarda olabiliyor.